ACES: досвід відновлення об’єктів, пошкоджених внаслідок воєнних дій

Наші партнери, Асоціація інженерів-консультантів Сербії (ACES), в рамках циклу онлайн-нарад, спрямованих на підтримку вітчизняного ринку інжинірингово-консалтингових послуг в умовах російської збройної агресії, поділилися досвідом обстеження і відновлення об’єктів критичної інфраструктури і житла, що є надзвичайно актуальним і важливим для України саме зараз.

В обговоренні взяли участь Браніслав Сімович, член Правління Асоціації інженерів-консультантів Сербії, та Весна Проданович, сертифікований менеджер з управління проектами, член Правління ACES.

Сербські інженери і будівельники понад 20 років тому вирішували проблеми обстеження та відновлення будівель і споруд, що зазнали руйнувань у ході військових конфліктів на території Югославії. Специфічні комплексні пошкодження, спричинені воєнними діями, потребують окремого підходу. То ж колеги висловили готовність поділитися методологією проведення обстеження будівель та відповідною нормативною базою Сербії, що може бути використано на практиці та для вдосконалення нещодавно прийнятих в Україні документів.

Зі сторони МГІК запропоновано встановити контакт з досвідченими сербськими фахівцями та розглянути можливість інформаційної підтримки українських експертів з проведення обстежень будівель і споруд  у формі онлайн-тренінгів, круглих столів на платформі Зум тощо як щодо ситуації в цілому, так і, можливо, на прикладі конкретних об’єктів інфраструктури.