Чи буде скасовано Господарський кодекс?

Саме з такою ініціативою виступає Міністерство юстиції України.

Скасування Господарського кодексу та норм, які дублюють і суперечать положенням інших законодавчих актів, забезпечить простоту і ясність правозастосування для суддів, юристів та бізнесу. Про це 21 січня цього року під час прес-конференції, присвяченій першим результатам громадського обговорення відміни Господарського кодексу, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

Передбачається, що робочі групи з питання скасування Господарського кодексу України, створювані при Міністерстві юстиції, розпочнуть роботу в лютому 2016 року.

За словами Павла Петренка, чинний Господарський кодекс є застарілим. Він містить норми, які дають можливість суб’єктам господарювання по-різному застосовувати їх і “грати” на цьому під час судових спорів.

Водночас ряд норм Господарського кодексу мають бути збережені і перенесені до інших правових актів. На думку фахівців Міждержавної гільдії інженерів-консультантів, це стосується і будівництва.

Будівельній сфері у Господарському кодексі присвячена Глава 33 (статті 317-324), якою врегульовано питання укладання договорів підряду у будівництві, взаємовідносин замовника і підрядника тощо.

Які саме норми і в якій редакції потребують   перенесення  до містобудівного   законодавства – питання для дискусії.