Європейські можливості для українських інженерів

 Європейські можливості для українських інженерів

   В рамках європейського вектору розвитку міжнародного співробітництва Міждержавна гільдія інженерів-консультантів вивчає досвід недержавного регулювання інжинірингової діяльності в країнах ЄС.

   Наші партнери – саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності – співпрацюють зі Спілкою наукових та інженерних об’єднань України, яка, серед іншого, опікується імплементацією в Україні інституцій FEANI.

   Європейська Федерація Національних Інженерних Асоціацій (FEANI) була створена в 1951 році, і сьогодні є однією з найбільш авторитетних професійних асоціацій в Європі, засновником Всесвітньої Федерації Інженерних Організацій (WFEO). FEANI офіційно визнана Європейською комісією експертом з інженерної освіти в Європі, має консультативний статус в UNESCO в Організації з промислового розвитку при ООН і в Раді Європи. Штаб-квартира організації розташована в Брюсселі.

   Від кожної країни до складу FEANI входить одна організація, яка представляє все інженерне співтовариство відповідної країни. Таким чином, FEANI об’єднує близько 350 інженерних і наукових асоціацій, до 4 млн. професійних інженерів в 32-х європейських країнах.

   Програми FEANI реалізуються через Європейський Моніторинговий Комітет і Національні Моніторингові Комітети в країнах-учасниках.

  Сьогодні FEANI розвиває 3 основні напрямки з реєстрації інженерних спеціальностей та сертифікації професійних інженерів: Звання EUR ING (Євроінженер), EngineerING CardINDEX .

   Сподіваємось, налагодження взаємодії в рамках FEANI, зокрема забезпечення можливості отримання Картки інженера (EngineerING Card) відкриє європейські можливості і для українських інженерів.

   Додаткову інформацію можна отримати на сайті Спілки наукових та інженерних об’єднань України.

   Презентація FEANI ТУТ.