FIDIC опублікував аналітичну записку щодо Covid-19 для користувачів типових форм договору FIDIC на виконання робіт

У рамках інформування Міждержавною гільдією інженерів-консультантів про протидію глобальних лідерів галузі пандемії COVID-19, повідомляємо про новини з останнього інформаційного випуску Міжнародної федерації інженерів-консультантів FIDIC.

Випуск 4: п’ятниця 17 квітня 2020 року

Шановні колеги!

Ласкаво просимо до четвертого щотижневого інформаційного випуску FIDIC Covid-19, мета якого інформувати асоціацій-членів FIDIC, лідерів інженерно-консультаційної сфери та широкого кола зацікавлених сторін про останні дії FIDIC, спрямовані на вирішення проблем, пов’язаних з пандемією коронавірусу Covid-19.

Вступ

Світ продовжує охоплювати пандемія коронавірусу. Ми все ще спостерігаємо масове згортання роботи підприємств на загальнонаціональному рівні, і більшість населення або працює з дому, йде у відпустку, працює за спеціальними домовленостями, або вимушене залишити роботу. Країни по всьому світу перебувають на різних етапах боротьби з Covid-19, хоча ми вже починаємо спостерігати позитивні тенденції, наприклад, деякі країни, зокрема Швейцарія, де розташовані офіси FIDIC, сигналізують про намір орієнтовно в середині травня скасувати частину обмежень. Однак очевидно, що обмеження на пересування залишатимуться в силі ще декілька тижнів, і ознак про повернення будівельної та інфраструктурної галузі до звичайного режиму роботи найближчим часом немає.

Найважливіше питання в усьому світі – коли доцільно знімати встановлені обмеження та розпочинати реалізацію відповідної стратегії з відновлення національних та глобальних економік без шкоди для системи охорони здоров’я. Рішенням у даному випадку може бути стримання темпів поширення вірусної інфекції та розробка відповідної вакцини, що у свою чергу потребує посилення глобальної співпраці між урядами країн, з метою запобігання повернення вірусу в подальшому.

Зрозуміло, що поточна ситуація породжує значні проблеми як для консультаційних фірм, FIDIC та її асоціацій-членів, так і для галузі в цілому. Як повідомлялося раніше, весь наш персонал, правління та комітети працюють віддалено. Ця внутрішня політика виявилася досить успішною, і ми, безумовно, врахуємо цей досвід під час організації своєї подальшої дистанційної роботи. Я впевнений, що ця ситуація стане хорошим досвідом для всієї галузі, і фірми стануть краще підготовленими до нового світу після виходу з кризи, спричиненої Covid-19.

Наша галузь, безумовно, не буде такою, як раніше, і з обговорень, які я проводив із зацікавленими сторонами, стало зрозуміло, що вони очікують на кардинальні зміни у майбутньому. З огляду на останні дуже важливі прогнози щодо світової економіки, про які повідомлялося в ЗМІ, також стає зрозуміло, що нашій галузі потрібно буде більш активно виступати на підтримку інвестицій як у соціальну, так і в економічну інфраструктуру, щоб дати глобальній економіці шанс одужати від наслідків цієї пандемії.

FIDIC опублікувала аналітичну записку щодо Covid-19 для користувачів типових форм договору FIDIC на виконання робіт

COVID-19 значно впливає на реалізацію будівельних проектів по всьому світу. Значна їх частка реалізується з використанням типових форм договору FIDIC. У зв’язку з цим FIDIC публікує аналітичну записку для користувачів контрактів, у якій міститься аналіз положень Загальних умов договору FIDIC у контексті прийняття рішень на випадок розгортання найбільш ймовірних сценаріїв внаслідок Covid-19.

Основна мета FIDIC при розробці таких аналітичних записок  – допомогти сторонам договорів FIDIC дійти рішень, які б стали виграшними для обох, а також уникнути спорів між ними.

Успіх вебінарів FIDIC

Станом на сьогодні нами проведено чотири заходи з серії вебінарів FIDIC, присвячених впливу Covid-19, і сказати, що ми були приголомшені реакцією спільноти на них, було би применшенням. На цей час, за результатами чотирьох перших проведених вебінарів, до них долучилося 2800 осіб з більш ніж 130 країн світу. Це блискучий показник, а сотні питань, які ми отримували під час кожного заходу, свідчать про ваш інтерес до обговорюваних нами тем.

Рівень участі у вебінарі, відносно кількості зареєстрованих заявок на участь у них, є вище середнього, що є ще однією ознакою того, що при плануванні заходів ми правильно врахували їх тематику. Звичайно, це було б неможливим без підтримки наших доповідачів, які щедро віддавали свій час для участі в цих вебінарах. Я хочу подякувати їм за допомогу і підтримку цієї важливої ​​ініціативи FIDIC, яка була створена для наших асоціацій-членів, інжинірингово-консалтингових фірм та широкого кола інших зацікавлених сторін у світовій галузі.

Наразі ми проводимо два вебінари на тиждень, а до завершення програми (11 червня) відбудеться 18 заходів. За допомогою вебінарів FIDIC очікуємо отримати цінну інформацію від їх учасників не лише про заходи реагування світової галузі на Covid-19, але і про те, як ключові лідери галузі бачать майбутнє.

Знижка 20% на онлайн модуль 4 з управління контрактами FIDIC

Бажаючи допомогти у ці скрутні часи професіоналам галузі, які шукають можливостей для навчання, присвяченого контрактам FIDIC, FIDIC прийняла рішення знизити на 20% вартість свого онлайн-модуля 4 з управління та адміністрування контрактів FIDIC, щоб забезпечити більшу відвідуваність в умовах поточної кризи,спричиненої коронавірусом.

Онлайн-тренінг за 4 модулем, який проводитиметься з вівторка, 28 квітня по 29 вересня, зосереджений на договірних механізмах, особливостях управління проектами з використанням основних проформ FIDIC, «Червоної» та «Жовтої книги» 2017 р. Знижка 20% означає економію 500 євро від звичайної вартості цього популярного онлайн-тренінгу.

Менеджери з договірної діяльності або адміністратори під час тренінгу ознайомляться з усталеною практикою FIDIC з успішного завершення проекту. Повністю оновлений онлайн-тренунг заснований на нових проформах FIDIC 2017 року, однак на сесіях висвітлюються їх основні відмінності від умов контрактів 1999 року.

Переклад рекомендацій FIDIC-Covid-19 

Рекомендації FIDIC-Covid-19 для міжнародних інжинірингово-консалтингових компаній, видані нами трохи більше трьох тижнів тому, були добре сприйняті товариством. Національні асоціації та інші представники галузі надзвичайно активно перейняли цю ініціативу, і тепер я можу повідомити, що відтепер наші рекомендації доступні ще ширшому колу читачів завдяки їх перекладу на іспанську, фарсі та українську мови. Велика подяка нашим національним асоціаціям Cámara Nacional de Empresas de Consultoría de México (CNEC), Палаті інженерів та архітекторів Коста-Ріки (CCAI), Іранській спілці інженерів-консультантів та афільованому члену FIDIC МГІК за всю їх роботу з перекладу рекомендацій.

Засідання ради FIDIC проходить в режимі онлайн

Наступне засідання правління FIDIC у четвер, 30 квітня та п’ятницю 1 травня відбудеться онлайн з використанням нашої платформи відеоконференцій Zoom. Спочатку засідання планувалося провести у Вашингтоні приблизно в той же час, що і щорічні збори членів американської асоціації ACEC, але зважаючи на обмеження, спричинені Covid-19, їм довелося перенести свій головний захід. Наше засідання правління відбуватиметься в заплановані дати, і нами вже складено програму питань до обговорення. Буде цікаво поспостерігати за взаємодією членів правління онлайн та за організацією засідання, але я впевнений, що воно пройде успішно. Новий випуск за її результатами традиційно буде опубліковано протягом тижня, наступного за засіданням.

З англомовною версією документа можна ознайомитися тут