Фонд енергоефективності розпочав набір до Школи проектних менеджерів

Фонд енергоефективності розпочав набір до Школи проектних менеджерів. Навчання для тих, хто хоче супроводжувати проекти за умовами Програми «‎Енергодім»

З 4 серпня 2020 року ОСББ можуть скористатися послугами проектного менеджера для професійного супроводу проектів термомодернізації будинків за умовами Програми «‎Енергодім»‎.

Фонд енергоефективності поверне до 70% витрат ОСББ на послуги проектного менеджера.

*Оновлений текст Програми в редакції від 30 липня 2020 року.

Проектний менеджер (ПМ) — це людина, що відповідає за перебіг проекту впровадження заходів з енергоефективності в будинку, підготовку документації, якість заявок та загальний супровід проектів за умовами Програми «‎Енергодім»‎.

Для чого варто залучати проектних менеджерів?

Проектні менеджери працюватимуть на ринкових умовах та допомагатимуть ОСББ шукати підрядників для виконання робіт з термомодернізації будинку, попередньо розраховувати вартість робіт, зможуть оформити необхідні документи для участі у Програмі «Енергодім», проаналізують варіанти залучення кредиту та фінансові можливості співвласників загалом.

Опцію супроводу проекту ОСББ обирають самостійно та можуть укласти договір з проектним менеджером на кожному з етапів реалізації проекту.

ОСББ не зобов’язане залучати професійний супровід проекту і користуватися послугами проеткного менеджера, однак, має можливість зробити це.

ШКОЛА ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖЕРА

Фонд енергоефективності спільно з партнерами запускає онлайн-школу для майбутніх проектних менеджерів. Навчання в Школі дозволить усім зацікавленим отримати відповідні знання для подальшого управління проектами енергомодернізації багатоповерхівок.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ на перший набір онлайн-школи.

Наразі, Фонд не виставляє жодних вимог щодо освіти, проходження атестації осіб, які хочуть бути проектними менеджерами.

Програма «‎Енергодім» передбачає такий (можливий, але виключний) перелік обов’язків потенційних проектних менеджерів:

надання роз’яснень та консультацій співвласникам будинку ОСББ щодо процедури та етапів впровадження заходів з енергоефективності;
супроводження процесу вибору виконавців послуг та підрядників (енергоаудитора, проектанта, будівельно-монтажну організацію, постачальників обладнання та матеріалів тощо) та контролю за якістю та строками виконанням ними послуг/робіт;
допомога в оформленні усієї необхідної документації для реалізації проекту (технічної, фінансової, юридичної: щодо участі у Програмі Фонду, залучення кредитного фінансування, фінансової допомоги з інших джерел та інше);
допомога у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи для співвласників, супровід процесу верифікації (перевірки) завершених проектів тощо.

Як відбуватиметься навчання в Школі проектних менеджерів?

Перший курс навчання відбудеться впродовж 17-28 серпня 2020 року

Наступний курс вже заплановано на 28 вересня-9 жовтня 2020 року

5 днів навчання у форматі онлайн в понеділок, середу та п’ятницю;
9 фахівців Фонду енергоефективності, регіональні консультанти Програми «Енергоефективність в Україні» та експерти Міжнародної фінансової корпорації залучені до проведення навчання;
більше 12 тем для обговорення;
практичні завдання та реальні кейси для спільного та індивідуального опрацювання

Пілотний запуск Школи проектних менеджерів, дозволить об’єднати зацікавлених осіб для проходження декількох онлайн-навчальних сесій, що передбачають такі блоки тем для обговорення та ознайомлення:

особливості Програми «‎Енергодім»: чому це вигідно для ОСББ і де знайти додаткові джерела фінансування?
загальні збори ОСББ: як мотивувати та заохочувати співвласників будинку до участі в Програмі
специфіка співпраці з енергоаудиторами: де знайти таких фахівців і як правильно оформити відносини з ними?
всі деталі залучення проектувальників до розробки проектної документації, а також важливі аспекти проведення експертизи

Стати слухачами/-ками Школи можуть всі охочі. Потрібно обов’язково ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ на перший набір онлайн-школи.

Навчання безкоштовне. Кількість вільних місць для першого набору – 100 осіб.

Після реєстрації, учасники (-ці) отримують лист-підтвердження та посилання на інформаційні матеріали, з якими потрібно ознайомитись до початку навчання. Також в листі буде описана інструкція про приєднання до онлайн-платформи, де буде відбуватися весь курс навчання.