Геннадій Зубко: Місцеве самоврядування сьогодні як ніколи потребує професійного проектного менеджменту і висококваліфікованих інженерів

MR logo

“Мене не задовольняє нинішня кількість проектів, які реалізуються в регіонах, їх має бути значно більше. Для прикладу, зі 150 міст обласного значення, тільки 41 проводить модернізацію, хтось за трьома напрямками, подекуди за двома, а хтось і за одним. І рухатися вперед швидше заважає низька готовність місцевого самоврядування готувати необхідну проектну документацію”.

Про це у прямому ефірі на ТК «Прямий» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

“Ще 5 років тому у розпорядженні місцевого бюджету була тільки каса з виплати зарплати. Щоб отримати кошти на все інше: на ремонт доріг, дитсадків, комунальних підприємств потрібно було очікувати рішення міністра. За ці 5 років люди звикли, що кошти залишаються на місцях, причому, немалі. Але професійного проектного менеджменту, висококваліфікованих інженерів, котрі можуть запроектувати нове чи модернізувати стару радянську комунальну спадщину як не було, так і нема. У тому числі таких підприємств, які можуть ефективно зменшити своє споживання газу та електроенергію, як, наприклад, водоканал чи теплокомуненерго”, — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, наразі ведуться активні перемовини з урядом Канади та Литви щодо залучення їхніх проектних менеджерів до навчання інженерів та проектантів в регіонах України.

Нагадуємо, що наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України  від 08.08.2017 № 192 до  Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» внесено Зміну № 11,   якою  визначені  кваліфікаційної характеристики професії «Інженер-консультант (будівництво)».

Інженер-консультант виступає в ролі екс-перта, який консультує замовника з питань реалізації проекту, займається підбором постачальників і підрядників, об’єктивно і незалежно керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях. Він несе відповідальність за дотримання норм законо-давства у частині делегованих замовником повноважень. У разі необхідності його залучають до участі у вирішенні спорів, особливо на етапах досудового (позасудового) врегулюван-ня спорів: управління претензіями, медіація, адьюдикація через Раду з врегулювання спорів (DAB), арбітраж тощо.

Набувають поширення послуги інженера-консультанта і в Україні. На сьогодні його залучають, насамперед, при реалізації проектів, що фінансуються міжнародними фінансовими орга-нізаціями, оскільки часто це є вимогою світових та європейських банків.

Затребуваною така послуга може стати і для органів місцевого самоврядування.