Глобальний погляд на інвестиції в нерухомість

Earth

Глобальний погляд на інвестиції в нерухомість

Огляд світових інвестиційних ринків 2016 року, підготовлений Європейським дослідницьким центром і розміщений на сайті Colliers International, містить скомпільований аналіз планування капіталовкладень інвесторів зі всього світу та розроблений з метою виявлення можливого направлення комерційних інвестицій в нерухомість в площині глобальних ринків протягом наступного року.

Крім того, при підготовці зазначеного прогнозу було опрацьовано також основний спектр ризиків, на думку інвесторів з ЄБСА (Європа, Близький Схід, Африка), США, Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Виділено такі основні типи інвесторів:

 • спеціалізуються на інвестиціях в нерухомість (компанії, що входять або не входять до Статутного списку; іпотечний інвестиційний траст, девелоперські компанії) – 34%;
 • інститутуції (наприклад, пенсійний фонд, страхові компанії, відкритий інституційний фонд, закритий інституційний фонд) – 20%;
 • приватні компанії (сімейні офіси, сімейні трастові компанії) – 19%;
 • фонд прямих інвестицій – 16%;
 • інші організації (банки, корпорації, компанії державного сектора) – 10%;
 • фонди національного добробуту – 1%.

У звіті наводяться результати анкетування ще ряду майбутніх інвесторів, проведене з метою кращого розуміння їх амбітних планів на цей рік.

Ключовою тенденцією є те, що в глобальному масштабі інвестори як і раніше планують спрямовувати інвестиційні потоки в нерухомість. Обсяги регіональних угод зростатимуть, хоча небагато інвесторів планують залишатися в категорії «просто покупців».

Передбачається, що кількість прямих надходжень до мульти-активів     продовжуватиме зростати в глобальному масштабі.

Визначено, що найбільш ліквідні ринки зосереджені в містах Лондон, Нью-Йорк, Токіо і вони будуть націлені на глобальних інвесторів.

Все частіше інвестори шукають можливості для співпраці з місцевими досвідченими спеціалістами, щоб забезпечити більшу впевненість в диверсифікації за кордоном.

Цілком зрозуміло, що макроекономічні та політичні загрози – такі як подальше підвищення відсоткових ставок у США чи китайська економічна невизначеність, а також геополітичні ризики – сприятимуть зменшенню інвестиційної присутності на певних ринках.

Оскільки більшістю інвесторів перевага надається довготерміновій присутності, то і вартість відповідних активів буде збільшуватися. Особливо це стосується безпечних ринків.

У цьому звіті було визначено шість концептуальних засад, на яких будуть базуватися комерційні інвестиційні плани у 2016 році:

 1. 1.Нерухомість стає ще більш привабливою сферою для інвестування: інвестиційні настрої щодо капіталовкладень у цю сферу залишаються позитивними. Більше половини респондентів з портфелями мульти-активів повідомили, що вони будуть збільшувати свої асигнування в нерухомість у 2016 році. США визначено кращим місцем для глобального капіталу.
 2. 2.Ліквідні ринки як і раніше залишаються кращими: такі міста з глобальною інвестиційною історією, як Лондон, Париж, Нью-Йорк, Сан-Франциско, Токіо та Сідней все ще найбільш привабливі для інвесторів на найближчий рік.
 3. 3.Вектор інвестування: у 2016 році увага здебільшого зосереджена на безпеці доходів і управлінні продуктивністю активів. Для «переповнених» основних інвестиційних ринків сьогодні розглядається присутність з погляду довгострокових інвестицій, а не короткострокової торгівлі.
 4. 4.Управління ризиками: міжнародні інвестори залишаються впевненими, що у той час як економічна нестабільність і політичні події можуть мати короткостроковий вплив, довгострокові стратегії залишаються під впливом ринкових засад і саме на них планують зосередити свої пріоритети.
 5. 5.Місцеве партнерство: результати дослідження показують, що більш глобальні інвестори планують співпрацювати з місцевим «досвідом» шляхом розробки відповідних платформ для надійного і безпечного засобу розміщення значних сум капіталу.
 6. 6.Повернення боргу: з 2016 більше інвестори будуть використовувати борг, щоб фінансувати свої придбання, незважаючи на збільшені відсоткові ставки на деяких територіях. Це говорить про те, що фаза справедливого циклу змінюється фазою боргу.

З повним текстом Огляду ринку глобального інвестування можна ознайомитися за посиланням.

Довідково: Colliers International – одна з найбільших міжнародних консалтингових компаній, яка надає повний комплекс послуг у сфері комерційної нерухомості. Співпрацює з орендарями, девелоперами та інвесторами на локальних та міжнародних ринках.