МГІК підтримує ініціативу Уряду

Кабінет Міністрів України в рамках політики масштабної розбудови дорожнього господарства продовжує реалізацію великих інфраструктурних проектів і змінює філософію будівництва:  від політики прокладання кілометрів – до побудови якісних шляхів, які з’єднують населені пункти в Україні. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, яке відбулось 21 березня поточного року.

«Нових відремонтованих доріг в Україні буде все більше і більше. Потрібно підійти до ремонту і будівництва доріг абсолютно системно. У нас завдання – не кілометри, а щоб шляхи повністю з’єднували населені пункти як великі, так і малі»,  – наголосив Прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що з 2016 року Уряду вдалося суттєво змінити ситуацію в дорожньому господарстві, розблокувати більшість процесів, зробити їх прозорими. Наразі актуальними стають питання якості та системної перевірки.

«Ми запроваджуємо контроль якості доріг, деякі новозбудовані дороги вже мають ушкодження. Всі, хто зробив халтуру, будуть виправлять помилки за свій рахунок. Ми ввели 5-10-річну гарантію на якість доріг. В угодах вже зараз з’являються гарантійні умови, які потрібно виконувати підрядникам», – додав Володимир Гройсман.

Міждержавна гільдія інженерів консультантів як громадське об’єднання у сфері інжинірингової діяльності підтримує ініціативу Прем’єр-міністра України щодо запровадження нових форм незалежного контролю і готова долучитись до її реалізації.

Маємо надію, що напрацювання МГІК щодо визначення кваліфікаційних вимог професії «інженер-консультант (будівництво)», розроблення Примірного переліку базових послуг, які надаються інженером-консультантом, підготовки змін до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» тощо сприятимуть підвищенню якості вітчизняних доріг та запровадженню кращих міжнародних практик дорожнього будівництва.