МГІК знаходить однодумців

15 вересня в штаб-квартирі Міждержавної гільдії інженерів-консультантів відбулася робоча зустріч Президента Гільдії Олександра Непомнящого  з  керівництвом  Національного агентства кваліфікацій* (НАК) – Головою НАК Юрієм Баланюком та заступницею Голови Людмилою Акімовою.

Під час зустрічі було розглянуто стан та перспективи співпраці держави та організацій громадянського суспільства щодо формування сучасного розвиненого ринку праці в Україні.

У цьому контексті було обговорено актуальні питання щодо розробки та введення в дію нових професійних стандартів, зокрема у сфері будівництва.

Учасники зустрічі дійшли висновку, що національна система кваліфікацій має регулюватися комплексно, на основі міжнародного досвіду та кращих європейських практик.

Олександр Непомнящий підкреслив, що МГІК підтримує необхідність взаємного визнання кваліфікацій працівників, отриманих в інших країнах, за умови належного захисту національного ринку праці.

У свою чергу Юрій Баланюк зазначив, що залучення до співпраці фахових професійних об’єднань є вимогою  часу і відкриває нові перспективи для сталого розвитку національної системи кваліфікацій.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю між  Національним агентством кваліфікацій та Міждержавною гільдією інженерів-консультантів, спрямовану на формування та захист модерного ринку праці у сфері інжинірингово-консалтингових послуг в Україні.

*Національне агентство кваліфікацій  є постійно діючим колегіальним органом, уповноваженим на реалізацію державної політики у сфері кваліфікацій.

Відповідно до Статуту, на НАК покладені повноваження щодо:

  • супроводження запровадження Національної рамки кваліфікацій;
  • створення і ведення Реєстру кваліфікацій;
  • здійснення міжнародного співробітництва у сфері кваліфікацій,
  • забезпечення прогнозування потреб ринку праці у кваліфікаціях;
  • створення і ведення Реєстру кваліфікацій;
  • координації розроблення професійних стандартів, їх реєстрації та забезпечення відкритого доступу до них;
  • розроблення критеріїв та процедур визнання професійних кваліфікацій, здобутих в іноземних державах тощо.