Мінрегіон сприяє експорту української продукції на міжнародних ринках зменшуючи кількість будівельних норм

MR logo

Мінрегіон сприяє експорту української продукції на міжнародних ринках зменшуючи кількість будівельних норм

Як повідомляється на офіційному сайті Мінрегіону, у 2015 році такими, що втратили чинність, визнано 55 Державних будівельних норм. Загалом з 2010 року Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України на 57% зменшено кількість будівельних норм, що встановлюють надмірні обов’язкові вимоги до проектування та будівництва об’єктів.

269 національних стандартів у будівництві, гармонізово із міжнародними та європейськими, що становить більше 20 % від загальної кількості чинних. Це позитивно сприяє експорту української продукції на міжнародних ринках.

За даними Держстату України, загальний експорт основних промислових матеріалів будівельного призначення у 2015 році склав 1154,7 млн.$, імпорт відповідно – 501,9 млн.$.

Таким чином, загальний експорт основних промислових матеріалів будівельного призначення зменшився на 33,1 %, порівняно з аналогічним періодом 2014 року, але перевищив імпорт у 2,3 рази, який зменшився на 44,8 %.

Експорт основних промислових матеріалів будівельного призначення до країн СНД склав 564,0 млн.$ та майже у 1,3 разів перевищив показник експорту до країн ЄС – 419,1 млн.$, який збільшився на 7,7 % у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

Імпорт основних промислових матеріалів будівельного призначення із країн СНД склав 91,7 млн.дол.США, що у свою чергу майже у 3,6 разів менше обсягів імпортованих матеріалів із країн ЄС – 329,4 млн.$.

Довідка

Засоби досягнення формування нормативної бази, інтегрованої у міжнародно-правовий простір технічного регулювання у будівництві:

адаптація законодавства України до вимог законодавства ЄС;

зменшення кількості обов’язкових будівельних норм та збільшення кількості національних стандартів добровільного застосування;

гармонізація національних стандартів із міжнародними та європейськими;

усунення обов’язкової державної сертифікації та запровадження декларування відповідності будівельних виробів;

поширення дії нормативної бази на період експлуатації будівель та споруд;

застосування європейської моделі впровадження інновацій у будівництві шляхом проведення технічної апробації фаховими організаціями;

розвиток фахової системи нормотворення (базові організації, технічні комітети).