Підводимо підсумки

DABI

Підводимо підсумки

Опрацювавши інформацію, висвітлену на офіційному сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України, можемо зробити висновок про певне падіння результативності в деяких напрямах містобудівної діяльності за минулий рік.

Так, у 2015 році було зареєстровано 47 тис. повідомлень про початок виконання будівельних робіт, що на 13% менше минулорічного показника (54 тис.).

Також дещо зменшилась кількість отриманих дозволів на будівництво об’єктів IV і V категорій складності. За минулий рік Держархбудінспекцією видано 609 дозволів, що на 165 документів менше порівняно з попереднім періодом.

В той же час слід відмітити незначне збільшення кількості зареєстрованих декларацій про початок виконання будівельних робіт: у 2015 році – 54 тис. в порівнянні з 51 тис. 2014 року. Зросла також їх частка в загальній кількості документів на початок будівництва: з 46% у 2014 до 53% у 2015 році.

В цілому кількість об’єктів будівництва, на які отримано право на виконання будівельних робіт, за рік скоротилась на 8,2% і склала 101 тис. одиниць проти 110 тис. у 2014 році. Про скорочення обсягів виконання будівельних робіт у 2015 році Міждержавна гільдія інженерів-консультантів вже інформувала в одній зі своїх публікацій.

Держархбудінспекція також оприлюднила інформацію про кількість об’єктів, прийнятих в експлуатацію. Всього у 2015 році завершено будівництвом біля 62 тис. будинків, будівель і споруд, у тому числі:

сертифікати про готовність до експлуатації видано більше ніж на 500 об’єктів;

більше 61 тис. об’єктів прийнято в експлуатацію за декларативним принципом. Найбільше таких документів зареєстровано у Київській та Львівській областях.

У рамках реалізації положень про будівельну амністію зареєстровано близько 23 тис. декларацій.

Усього за минулий рік було опрацьовано 218 тис. документів дозвільного характеру.

Щодо ліцензування господарської діяльності у будівництві, то за 2015 рік отримано понад 4 тис. таких ліцензій. Найбільше – у місті Києві, Дніпропетровській та Київській областях.

Джерело: офіційний сайт Державної архітектурно-будівельної інспекції України