Про досвід Румунії з оцінки збитків та управління ризиками

Румунська асоціація інженерів-консультантів (ARIC) на прохання Міждержавної гільдії інженерів-консультантів надіслала проект Методології оцінки збитків і витрат та картографування ризиків (на прикладі повеней), розроблений на замовлення Групи Світового банку.

У цьому документі представлено загальні підходи та практичні рекомендації з оцінки збитків, необхідні для створення планів управління ризиками, що можуть бути застосовані не лише для втрат, спричинених повенями, але й, в окремих аспектах, для планування заходів з ліквідації наслідків різних природних та техногенних катастроф, у тому числі для технічної підтримки планів управління ризиками воєнних конфліктів.

ARIC надало дозвіл на розміщення проекту Методології на сайті МГІК, щоб ми могли поділитися цими напрацюваннями з українськими колегами.

Англомовна версія Методики доступна за посиланням.

Для загального ознайомлення з документом надаємо також його машинний переклад (Google Translate), який можна завантажити за посиланням.

МГІК продовжує співпрацю з ARIC в рамках Меморандуму, підписаного в ході зустрічі у Бухаресті у 2016 році, та інформуватиме про досвід румунських інженерів-консультантів, який може бути корисним для українського будівельного ринку.