Програму «теплих» кредитів продовжено

Teplo

Програму «теплих» кредитів продовжено

На офіційному урядовому сайті оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 04.02.2016 №63 щодо продовження у 2016 році фінансування з державного бюджету енергоефективних заходів у житлових будинках.

Зазначений акт Уряду розроблено з метою виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, яким збільшено на 700 млн. фінансування програми енергоефективності у житлових будівлях. Загалом у поточному році передбачено видатки за цією програмою на суму 894 млн. гривень.

Програма відшкодування частини суми кредитів спрямована на житловий сектор, оскільки саме цей сегмент споживає найбільшу кількість енергії та має найбільший потенціал до її скорочення.

Нагадаємо, що на сьогодні за цією державною програмою здійснюється відшкодування частини суми “теплих” кредитів у розмірі 20, 30, 40 або 70 відсотків.

Близько 20 відсотків позичальників – це громадяни, яким призначено субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та які мають право на отримання збільшеного розміру відшкодування – 70% суми залученого кредиту. Така норма поширюється не лише на позичальників-фізичних осіб, а також і на об’єднання співвласників багатоквартирних житлових будинків, в яких проживають одержувачі субсидій.

За інформацією Держенергоефективності планується, що державні банки – учасники програми відновлять кредитування найближчим часом.