Розпочато видачу сертифікатів фахівців будівельної галузі – інженерів-консультантів (будівництво) у вигляді електронних документів

Будь яка криза створює не тільки проблеми, але й нові можливості.

В умовах карантину, і, відповідно, обмежувальних заходів, пов’язаних із пандемією COVID-19, доводиться докладати певних зусиль для підтримання звичайного робочого ритму. При цьому виникає необхідність застосування нестандартних підходів та творчого мислення.

Відсьогодні вперше в Україні Орган сертифікації персоналу будівельної галузі (ОСП БГ)  розпочав видачу сертифікатів фахівців будівельної галузі – інженерів-консультантів (будівництво) у вигляді електронних документів, завірених електронним цифровим підписом (ЕЦП).

Відповідно до статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», у разі створення ідентичного за документарною інформацією та реквізитами електронного документа та документа на папері, кожен з таких документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.

Перевірка накладеного електронного цифрового підпису здійснюється за допомогою онлайн сервісу перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки для електронних документів Центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України: https://czo.gov.ua/verify.

При цьому, користувачу доступні функції збереження копії файлу з накладеним підписом, копії файлу в форматі .pdf, протоколу створення та перевірки кваліфікованого електронного підпису.

В першу чергу цифровий сертифікат призначений для дистанційного подання інженерами-консультантами заяв до Міністерства розвитку громад та територій  України про внесення відомостей до Реєстру сертифікованих фахівців.

Функція ведення Мінрегіоном такого Реєстру атестованих осіб  визначена положеннями Закону України від 17.10.2019 № 199-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».

Також сертифікати, завірені електронним цифровим підписом можуть бути використані при підготовці та поданні у електронному вигляді тендерних пропозицій, у складі яких вимагається підтвердження кваліфікації фахівця шляхом надання відповідного сертифікату.

Слід зазначити, що в Україні сертифікація фахівців будівельної галузі за спеціалізацією «інженер-консультант (будівництво)» здійснюється на добровільних засадах в порядку, встановленому Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».

Особи, які раніше пройшли навчання та отримали сертифікати фахівців будівельної галузі – інженерів-консультантів (будівництво) на паперових носіях можуть БЕЗКОШТОВНО отримати сертифікати, завірені електронним цифровим підписом.

Заявки щодо отримання відповідних сертифікатів, завірених електронним цифровим підписом надсилати на адресу: osp-bg@ukr.net.