Унікальний досвід повоєнної відбудови Сараєва – для України

Сара́єво — найбільше місто та столиця Боснії і Герцеґовини. Тридцять років тому це місто лежало в руїнах після чотирирічних бомбардувань і облоги.

Професор, доктор Тарік Купусовіч (Tarik Kupusović), генеральний директор Інституту HEIS, був мером Сараєва у 1994-1996 роках, якраз під час другого періоду війни в Боснії та Герцоговині. Своїм досвідом з відбудови міста він поділився під час зустрічі фахівців Міждержавної гільдії інженерів-консультантів з представниками Асоціації інженерів-консультантів Боснії і Герцоговини UKI/ACE BiH.

Історію реконструкції найдовшого мосту у країні, що з’єднує Боснію та Герцоговину з Хорватією через річку Сала, представив Хасан Махмутагіч (Hasan Mahmutagić), генеральний директор Інституту IPSA, який очолював цей проект.

Доктор Ешреф Гачанін (Ešref Gačanin), президент Асоціації UKI/ACE BiH, повідомив, що країна зберегла і готова поділитися документацією, що стосується налагодження роботи з відновлення територій на прикладах співпраці місцевих потужностей із західними партнерами в рамках проектів за підтримки міжнародних фінансових організацій та європейського співтовариства. Він порадив вже зараз заохочувати українських будівельників до підвищення інституційної спроможності з метою створення достойної конкуренції західним компаніям у міжнародних тендерах на відбудову об’єктів.


Сараєво сьогодні. Фото Юліана Нича, Вікіпедія