ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ «FIDIC В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

8 лютого відбувся організований Конфедерацією будівельників України круглий стіл «Будівельні проекти згідно контрактів FIDIC* в Україні: проблемні питання і перспективи для учасників ринку».

Участь у роботі круглого стола взяли представники ДП «ДерждорНДІ», Укравтодору, Міждержавної гільдії інженерів-консультантів, Асоціації інженерів-консультантів України, проекту ЕС «Допомога органам влади України в удосконаленні менеджменту циклом інфраструктурного проекту», будівельних та юридичних компаній.

З доповіддю «Практика використання контрактів FIDIC у світі та в Україні» виступив радник Sayenko Kharenko, FCIArb Volodymyr Yaremko. У дискусії щодо розповсюдження міжнародного досвіду в Україні гаряче обговорювались питання:
чи доцільно використання контрактів FIDIC в проектах, що реалізуються за державні або донорські кошти;

правовий статус і відповідальність інженера-консультанта, згідно вітчизняного законодавства;
перспективи та ризики запровадження ринку інженерів-консультантів в Україні;
процедура врегулювання спорів згідно контрактів FIDIC – доцільність використання рад з врегулювання спорів (DAB) і міжнародного арбітражу, тощо.

Віце-президент МГІК Світлана Рева акцентувала увагу учасників круглого столу на деяких аспектах сертифікації інженерів-консультантів (будівництво) в Україні.

* FIDIC (Міжнародна Федерація Інженерів-Консультантів) заснована в Бельгії в 1913 році. Основна мета FIDIC – регулювання взаємовідносин учасників міжнародних інвестиційно-будівельних процесів на основі розробки та публікації типових форм контрактів.

На сьогоднішній день FIDIC являє собою найбільшу міжнародну організацію в області будівельного консультування, яка об’єднує 102 національні асоціації інженерів-консультантів по всьому світу. FIDIC проводить політику глобалізації, сталого розвитку та інтегративного розуміння бізнесу.

Ключовою фігурою в стратегії розвитку будівельного бізнесу FIDIC називає незалежного інженера-консультанта. Інженер-консультант виступає в ролі експерта, який консультує Замовника з питань реалізації проекту, займається підбором постачальників і підрядників, керує будівництвом на майданчику і повністю супроводжує проект на всіх стадіях будівництва і до його прийняття Замовником.

Для досягнення своїх цілей FIDIC організовує щорічні форуми та конференції для обміну досвідом між своїми членами, публікує звіти і плани розвитку FIDIC.

Основний вид діяльності FIDIC в цьому напрямку – це створення і публікація типових форм контрактів між Замовником та Підрядником, Замовником та Інженером. На сьогоднішній день фахівцями FIDIC розроблені типові контракти на спорудження об’єктів цивільного будівництва, електромонтажні роботи та роботи з монтажу механічного обладнання, проектування, будівництво та здача об’єктів “під ключ” – всього понад 40 видань.

Фотографії з сайту Конфедерації будівельників України