Вишеград для України

Vyshegrad

Вишеград для України

За інформацією Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України 25 лютого 2016 року в м. Львові відбулася конференція “Вишеград для України: підвищуючи енергоефективність. Засвоєні уроки та кращі практики”, організована в рамках співпраці країн Вишеградської групи та України.

Представники зовнішньополітичних відомств Словаччини, Польщі, Чехії та Угорщини разом з українськими урядовцями обговорили політико-економічну ситуацію в країні, хід реформ та сфокусувалися на темі енергоефективності.

Українська сторона презентувала учасникам конференції державну програму з термомодернізації будівель, розроблену Держенергоефективності, еско-механізми, національні плани дій з відновлюваної енергетики та енергоефективності до 2020 року, законодавчі напрацювання в розвитку відновлюваної енергетики.

У свою чергу представники країн Вишеградської групи запевнили, що готові й надалі сприяти обміну досвідом з українськими партнерами у цих сферах. Зокрема, надати допомогу в імплементації відповідного законодавства ЄС, ознайомити з кращими прикладами успішно реалізованих проектів у сфері енергоефективності у країнах Вишеградської групи та підтримувати інші реформи в рамках реалізації Угоди про Асоціацію з ЄС.

Практичним продовженням Львівської конференції став українсько-словацький круглий стіл «Сприяючи підвищенню енергоефективності в Україні: Кращі практики з Словаччини», що відбувся 26 лютого.

Під час заходу словацькі експерти поділилися досвідом та представили реалізовані проекти, зокрема по термомодернізації будинків, теплопостачанню, вуличному освітленню та інші. Вони також висловили зацікавленість щодо можливої діяльності на українському ринку.

Представники Словацької асоціації зовнішньої політики заявили про намір провести для українських фахівців навчальні семінари з енергоефективності у Словаччині.

Нагадаємо, що у вересні 2015 року було підписано Меморандум про співробітництво у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлюваної енергетики між Держенергоефективності та Словацьким інноваційним енергетичним агентством (СІЕА).