Закони України № 2254-IX та № 2247-IX набирають чинності

Сьогодні, 09 червня 2022 року, набирають чинності закони України від 12.05.2022 № 2254-IX  «Про внесення змін до деяких законів України щодо першочергових заходів реформування сфери містобудівної діяльності» та від 12.05.2022 № 2247-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану».

Закони опубліковано в Голос України від 08.06.2022 – № 119.

Закон України № 2254-IX направлений на врегулювання відносин у сфері містобудівної діяльності у період воєнного стану та забезпечення умов для будівництва будинків для осіб, які втратили власне житло, реалізації заходів комплексного відновлення населених пунктів та переміщення виробничих потужностей підприємств. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпункту 3 пункту 3 розділу І (щодо робіт з національної стандартизації), який набирає чинності з 1 січня 2023 року.

Законом України № 2247-IX встановлено спеціальні правила володіння, користування та розпорядження землею, в тому числі щодо зміни цільового призначення земельних ділянок для розміщення (будівництва), зокрема об’єктів:
•  виробничих потужностей підприємств;
• місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань;
• об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури;
• об’єктів для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.

В цілому, реалізація норм законів в комплексі дозволить забезпечити створення дієвих механізмів для відновлення, відбудови та переміщення об’єктів постраждалих від російської збройної агресії.

Очікуємо найшвидшого прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації вищезазначених законів, та готові долучитися до їх опрацювання.

Як повідомлялося раніше, важливі закони прийнято Верховною Радою України.