75 років Державному підприємству «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій»!

Цими днями виповнилось 75 років Державному підприємству «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (ДП НДІБК).

Міждержавна гільдія інженерів консультантів щиро вітає колектив Інституту зі святом, і бажає успіхів і творчого натхнення!

У рамках святкових заходів, присвячених річниці Інституту, відбулась Всеукраїнська науковопрактична конференція «Роль науки у розвитку будівельної галузі України».

Пленарні доповіді та панельні дискусії конференції були присвячені таким питанням:

 • Нормативно-методичне забезпечення розвитку будівельної галузі.
 • Науковий потенціал вищої школи в прискоренні науково-технічного розвитку   будівельної галузі.
 • Будівельна наука та її вплив на технічне регулювання в будівництві.
 • Роль будівельної науки у вирішенні проблем в складних інженерно-геологічних умовах.
 • Роль будівельної науки у сфері будівництва в сейсмостійких районах України.
 • Наукові аспекти ресурсозбереження в будівництві.
 • Вплив будівельної науки на кінцеву вартість будівництва.
 • Науково-технічне забезпечення проектування та будівництва.
 • Науково-технічні проблеми розвитку промисловості будівельних матеріалів.
 • Вплив громадських організацій на стан будівельної галузі.
 • Міжнародне науково-технічне співробітництво.

Асоціація експертів будівельної галузі та Міждержавна гільдія інженерів консультантів виступили співорганізаторами цієї конференції.

У своєму виступі представник МГІК високо оцінив внесок колективу Інституту у розвиток будівельної науки, а також наголосив на важливій ролі, яку саморегулівні організації відіграють у створенні сучасного інженерного поля вирішення проблем будівельної галузі.

Про Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій»

Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій є багатопрофільним науковим інститутом і дослідницьким центром, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Протягом багатьох десятиліть Інститут утримує провідні позиції в будівельній науці.

ДП НДІБК є лідером у галузі розроблення теорії та методів розрахунку залізобетонних конструкцій з різних видів бетону (більша частина з них була вироблена на експериментальній базі інституту), їх дослідження та впровадження у виробництво; у вирішенні питань будівництва в складних інженерно-геологічних і сейсмічних умовах. 

Свій початок ДП НДІБК бере від «Українського науково-дослідного інституту споруд» (УКРНДІС), який був заснований 10 грудня 1943 року відповідно до Постанови Ради Народних Комісарів СРСР від 26.10.1943 року № 1170.  

Інститут є базовою організацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з науково-технічної діяльності у будівництві та внесений до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.