Аналіз ринку готельної нерухомості Києва

Hotel

Аналіз ринку готельної нерухомості Києва

 

Міжнародна компанія Colliers International підвела підсумки 2015 року на ринку готельної нерухомості Києва.

Аналітична довідка, наведена на сайті Компанії, свідчить, що у 2015 році на ринку готельної нерухомості столиці істотних змін не відбулося, і в цілому ситуація залишається досить важкою.

Основні тенденції розвитку цього ринку в минулому році такі:

  • конкурентна боротьба залишається досить жорсткою, «боротьба» ведеться за кожного гостя;
  • основним інструментом залучення нових відвідувачів і утримання існуючих стає застосування індивідуального підходу шляхом надання знижок на проживання та розвитку програм лояльності.
  • завершення будівництва нових готельних проектів і їх виведення на ринок, навіть не дивлячись на високий рівень готовності, постійно відкладається. Так, на 2015 рік були заявлені до відкриття три чотиризіркових готелі (Renaissance Kiev Hotel на 173 номери, Indigo, 240 номерів, Saint Petersburg, 50 номерів) і два тризіркових готелі (Aloft Kiev, 320 номерів, Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska, 199 номерів).

За даними Colliers International середня запитувана вартість номерів у готелях Києва на кінець 4-го кварталу 2015 року порівняно з аналогічним періодом 2014-го збільшилася:

  • у п’ятизіркових готелях – на 9% (до €380 в добу);
  • у чотиризіркових – на 20% (до €134);
  • у тризіркових – на 3% (до €58).

У гривневому еквіваленті в умовах коливань курсу валют ціни зросли значно більше: на 48% (до 9 937 грн.), 62% (3 504 грн.) та на 40% (до 1 506 грн.) відповідно.

На думку Олександра Носаченка, керуючого директора Colliers International (Україна), «Інвестиційна привабливість готельного сегменту в цілому в умовах, що склалися, практично нульова. Якщо оцінити вартість продажу готелю з урахуванням того рівня операційного доходу, який він генерував у 2014 або 2015 році, то показник ринкової ціни в ряді випадків буде нижчим, ніж собівартість його будівництва. А з урахуванням вартості банківського кредиту економічна доцільність будівництва готельного проекту під великим питанням.

Джерело: Colliers International.