Чи буде продовжено будівельну амністію?

House

 Чи буде продовжено будівельну амністію?

 

 З початку року припинено процедуру легалізації самочинно збудованих  в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року об’єктів будівництва відповідно до п. 9 Прикінцевих положень Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Така процедура діяла з перервами  останні кілька років, починаючи з Тимчасового порядку, затвердженого постановою Уряду від 9 вересня 2009 року № 1035. Пізніше таку можливість було закріплено на рівні закону, після чого граничний термін її застосування вже кілька разів продовжувався.

Востаннє будівельна амністія була пролонгована на 2015 рік Законом України від 13 січня 2015 року № 92-VIII, та діяла відповідно до Порядку, затвердженого наказом Мінрегіону від 24.04.2015 № 79.

Під будівельну амністію підпадали:

  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди;
  • громадські будинки І та ІІ категорій складності;
  • будівлі і споруди сільськогосподарського призначення І і ІІ категорій складності.

Узаконення самобудів дійсно є актуальним питанням. Приведення користування об’єктами нерухомого майна у законне русло – в інтересах як самих власників, які отримують можливість в повній мірі реалізувати своє право на володіння, користування та розпорядження нерухомістю, так і держави. Адже тільки зареєстровані об’єкти нерухомого майна можуть оподатковуватися відповідно до закону, правомірно перебувати в обігу тощо.

Слід зазначити,  що  при  проходженні  установленої   процедури   громадяни зіткнулися   з   багатьма  проблемами,  зокрема,  пов’язаними  з  оформленням земельних  ділянок,  яке  передує  легалізації  майна.  Тому  дійсно  може розглядатися  питання  щодо  продовження  будівельної  амністії.   Відповідний законопроект   (№ 3696 від 22.12.2015) вже зареєстровано у Верховній Раді.