ЕКСПО-2020: Україна спорудила власний виставковий павільйон в ОАЕ. Контроль за якістю робіт вперше провела українська компанія, – МГІК

Готуючись до всесвітньої виставки «ЕКСПО-2020», яка мала пройти у м. Дубай (ОАЕ), Україна спорудила власний павільйон. Це один з перших об’єктів будівництва за межами нашої країни, на якому контроль за якісним та своєчасним виконанням будівельних робіт здійснювала українська інжинірингово-консалтингова організація – член Міждержавної гільдії інженерів-консультантів (МГІК).

Про це в коментарі журналістам повідомив президент Міждержавної гільдії інженерів-консультантів Олександр Непомнящий.

Він нагадав, що у 2017 році Уряд України прийняв офіційне запрошення Віце-президента, Прем’єр-міністра Об’єднаних Арабських Еміратів та Правителя емірату Дубаю Шейха Мохаммеда бін Рашида аль-Мактума щодо участі України у Всесвітній виставці «ЕКСПО-2020».

«Всесвітні виставки є найбільш престижними іміджевими заходами, на яких країни-учасниці демонструють унікальність своїх культур, національну ідентифікацію, економічний та науково-технічний потенціал. Вперше Україна брала участь у виставці WORLD EXPO 2010, яка проходила у місті Шанхаї», – сказав Олександр Непомнящий.

Тоді, за його словами, Україна не будувала власного павільйону, а використовувала стандартний, запропонований організаторами. На площі 500 м2 відвідувачі могли ознайомитись з експозицією «Від стародавнього до сучасного міста», яка наочно демонструвала міську культури в Україні від Трипілля до сьогодення.

Однак використання стандартного павільйону показало ряд недоліків. Тому Україною було прийнято рішення про будівництво власного павільйону.

Президент МГІК розповів, що для забезпечення участі України у Всесвітній виставці «Експо – 2020» було створено Державне підприємство «ЕКСПО – 2020». Воно виступило замовником будівництва національного павільйону.

Через систему електронних закупівель Prozorro провели відкриті торги на закупівлю робіт з будівництва національного павільйону України. Перемогла компанія «ASGC Construction LLC».

Право здійснювати контроль за якісним та своєчасним виконанням будівельних робіт, за результатами відкритого конкурсу на платформі Prozorro, отримала незалежна інжинірингово-консалтингової організація ТОВ «ІК-ПРОЕКТ» – член Міждержавної гільдії інженерів-консультантів.

«Ця компанія надавала комплекс послуг, пов’язаний з реалізацією проекту з будівництва українського виставкового комплексу. Вона здійснювала управління реалізацією проекту, а це і нагляд за проектуванням та будівництвом, аналіз можливих ризиків та запобігання їх виникненню, регулювання договірних відносин між замовником та підрядником.  Що цікаво, будівництво павільйону відбувалось у нормативно-правовому полі, яке суттєво відрізняється від українського. І нашій компанії довелось враховувати такі особливості під час своєї роботи», – сказав Олександр Непомнящий.

  Він зазначив, що саме фахівці МГІК надавали ТОВ «ІК-ПРОЕКТ» необхідні консультаційну, технічну  та юридичну підтримку протягом всього часу реалізації проекту.

ТОВ «ІК-ПРОЕКТ» стало однією з перших українських інжинірингово-консалтингових компаній, які  взяли участь у реалізації будівельного проекту такого рівня поза межами України, і завдяки цьому набула великий практичний досвід.

Довідка: внаслідок пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, проведення Всесвітньої виставки «ЕКСПО-2020» відкладено. За попередньою інформацією, вона  пройде з 1 жовтня 2021 року по 31 березня 2022 року.