Формування розумних і стійких міст: прагнення до досягнення цілей сталого розвитку

Rome

 

Формування розумних і стійких міст: прагнення до досягнення цілей сталого розвитку

«Формування розумних і стійких міст: прагнення до досягнення цілей сталого розвитку» – тема Форуму, який проходив 18-19 травня в Італійській Республіці.

Форум організовано Міжнародним союзом електрозв’язку (МСЕ) спільно з Європейською економічною комісією Організації Об’єднаних Націй (ЄЕК ООН) за підтримки Міністерства економіки і фінансів, Торгової палати та  Міністерства економічного розвитку Італії.

Серед інших Україну представляли:

  • Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода;
  • міський голова м. Вознесенська Миколаївської області Віталій Луков;
  • Президент ГС «Національна асамблея розбудови України», член Ради МГІК, експерт ЄЕК ООН Олександр Непомнящий;
  • Керівник групи радників МІГК, Віце–президент ВГО «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» Юрій Прав;
  • директор Юридичного департаменту виконавчого апарату ГС «Національна асамблея розбудови України», Радник МГІК Олександра Марушева.

Основне завдання заходу полягало в обговоренні концепції стійких міст. Спікерами було представлено поточні національні та міжнародні ініціативи з цих питань та визначено ключові завдання і перспективи.

Розмаїття сфер та галузей знань, об’єднаних спільною метою, представлення різних гілок влади Італійської Республіки та іноземних делегацій, а також широке представлення міжнародних інституцій дали можливість систематизації інформації з різних напрямів, складових та підходів до сталого розвитку міст.

В ході обговорення проведено аналіз стандартів, показників і методик, реалізованих для оцінки ефективності функціонування і потенціалу «розумних» стійких міст.

Як зазначають учасники форуму, ефективне запровадження сталого розвитку міст значною мірою залежить від балансу між цілями з підтримки економічного зростання, конкурентоспроможності бізнесу, екологічної безпеки,  раціонального природокористування, зменшення соціальної нерівності та нових підходів до можливостей глобального партнерства.

За результатами роботи Форуму було прийнято Римську Декларацію, до проекту якої під час обговорення активно вносили пропозиції всі учасники.

 

DSC01

 

DSC02

 

DSC03

 

DSC04