Генеральний директор FIDIC закликав до щільнішої співпраці задля успішного виконання проектів на нараді Світового банку щодо питань з інфраструктури

Генеральний директор FIDIC д-р Нельсон Огуншакін закликав до набагато кращого співробітництва між інвесторами, розробниками та професійними інженерами-консультантами протягом всього циклу проекту під час його виступу перед впливовою аудиторією представників уряду, банків розвитку, інвесторів та фінансистів приватного сектора на консультативній нараді Світового банку щодо питань будівництва об’єктів інфраструктури на цьому тижні в Сінгапурі.

У своїй промові Огуншакін наголосив, що спільна робота для досягнення кращої розробки проекту створить сприятливе середовище, що покращить підготовку до проектів та їхню інвестиційну доцільність, розробку і реалізацію економічних операцій, а  також етапи після їхнього завершення та стадії фінансування проектів.

Виступаючи на сесії щодо питань будівництва об’єктів інфраструктури стосовно стандартизації контрактних та фінансових положень проектів, Оганшакін підкреслив необхідність більш широкого використання стандартизованого контрактного процесу закупівель, наприклад, форми контракту FIDIC на будівництво та професійні послуги, що дозволяє розподіляти ризики між тими, хто має найкращу здатність та компетентність і спроможність керувати ними. Він також закликав до більшої стандартизації фінансової документації. За словами Огуншакіна, FIDIC представляє 1,1 мільйона інженерів-фахівців у понад 100 країнах світу, і глобальний досвід FIDIC свідчить про те, що чим більше ми застосовуємо єдиний підхід у сфері контрактів та фінансового забезпечення, тим більш ефективними є кінцеві результати проекту.

FIDIC є консультативним партнером Світового банку з питань глобального будівництва об’єктів інфраструктури, що являє собою партнерство між урядами, банками розвитку, інвесторами приватного сектору та фінансистами, а також є новим способом співпраці у підготовці, структуруванні та реалізації складних проектів.

Комплексна підтримка проекту, надана Світовим банком щодо глобального будівництва об’єктів інфраструктури, спирається на спільну професійну компетентність своїх промислових і консультативних партнерів задля наявності на ринку добре структурованих та інноваційних проектів інфраструктури, що задовольняють потреби урядів та користувачів послуг. Партнери з глобального будівництва  об’єктів інфраструктури спільно налічують та керують інфраструктурними активами вартістю понад 1,2 млрд трильйона доларів.

“Нарада в Сінгапурі також буде форумом для обговорення останніх подій у галузі фінансування інфраструктури, а присутність FIDIC на такій впливовій та стратегічній зустрічі має вирішальне значення, щоб голос галузі інженерів-консультантів було чутно на найвищому рівні”, – сказав Огуншакін.