Канадський досвід. Анонс

Нещодавно в  Україні з’явилась нова професія – «інженер-консультант (будівництво)».

Кваліфікаційна характеристика професії «Інженер-консультант (будівництво)», затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 08.08.2017 № 192 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи» зі змінами внесеними наказом Мінрегіону  від 29.12.2017 № 350,  була розроблена за активної участі МГІК з метою розвитку в Україні ринку інжинірингово-консалтингових послуг європейського рівня.

До розроблення названої кваліфікаційної характеристики професії були залучені представники інжинірингово-консалтингової спільноти України, а також проведено значну кількість консультацій з іноземними колегами-фахівцями: національними асоціаціями – членами FIDIC  та EFCA, а також безпосередньо з членами керівних органів, науковцями, методологами FIDIC.

Взагалі світова інжинірингово-консалтингова спільнота відкрита для спілкування і готова ділитись власним досвідом.

Не стали виключенням і представники Канадської провінції Британська Колумбія – Асоціація дипломованих інженерів і геофізиків Британської Колумбії1 та професійне об’єднання Інженери-консультанти Британської Колумбії2.

Міждержавною гільдією інженерів консультантів досягнуто  домовленостей  з канадськими колегами щодо перекладу і  публікації «Керівних принципів складання бюджету для інженерно-консультаційних послуг», які пояснюють деякі принципи формування бюджету на оплату послуг інженера-консультанта, властивих для традиційних інженерних проектів у Британській Колумбії.

На нашу думку, цей документ буде цікавим для вітчизняних інжинірингових і консалтингових компаній.

 1 “Асоціація дипломованих інженерів і геофізиків Британської Колумбії (The Association of Professional Engineers and Geoscientists of British Columbia (APEGBC)” – це реєструючий і регулюючий орган для двох спеціальностей: інжиніринг і геофізика. Першочергове завдання Асоціації – відстоювати і захищати громадські інтереси, поважаючи найкращі практики професійного інжинірингу і геофізики; здійснювати свої повноваження та функції, і виконувати свої обов’язки у відповідності з “Законом щодо Інжинірингової діяльності і Геофізики”; та забезпечувати дотримання цього Закону.

2 “Інженери-консультанти Британської Колумбії” (The Consulting Engineers of British Columbia (CEBC) – асоціація консалтингових фірм провінції Британська Колумбія, Канада, які надають інженерно-технічні послуги. Визнані голосом інжинірингового консалтингу в Британській Колумбії, фірми-члени асоціації отримали визнання за свій цінний внесок у суспільство. CEBC за покликом усіх секторів суспільства надає стратегічні консультації з питань громадської політики і соціального захисту населення, що стосуються інженерної інфраструктури та інших технічних питань. Фірми-члени є повноправними учасниками діяльності CEBC та надають свої послуги на принципах якості, цінності та загальної справедливості.

APEGBC-Budget-Guidelines-for-Consulting-Engineering-Services-1