Комітет Верховної Ради підтримує законопроект "Про прибуткові та муніципальні будинки"

rada

 

Комітет Верховної Ради підтримує законопроект

“Про прибуткові та муніципальні будинки”

 

 

Як стало відомо з сайту Верховної ради України, Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендує прийняти за основу проект Закону “Про прибуткові та муніципальні будинки”.

Члени Комітету розглянули законопроект № 3594 на своєму засіданні 27 січня.

Під час обговорення необхідність його прийняття обґрунтовувалася потребою у використанні ринку орендного житла для задоволення житлових потреб громадян.

Комітет зазначає, що основною метою законопроекту є запровадження інститутів прибуткових та муніципальних житлових будинків.

Члени Комітету звернули увагу на те, що зараз в Україні відсутня можливість будувати будинки та реєструвати їх як єдиний об’єкт права власності (сьогодні реєструється окремо кожна квартира та нежитлове приміщення), а також передавати їх в управління як цілісний об’єкт нерухомості та використовувати багатоквартирні житлові будинки виключно для надання житлових та нежитлових приміщень у найм (оренду).

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого, на їх думку, дозволить фізичним та юридичним особам використовувати прибуткові житлові будинки для укладення договорів найму(оренди), що призведе до більшої конкуренції на ринку житла та задоволенні потреб у житлі громадян, а також органам місцевого самоврядування будувати житлові будинки для соціально-незахищених груп населення.

Водночас, як неодноразово повідомлялося Мінрегіоном, структурними підрозділами цього Міністерства підготовлено інший варіант законопроекту про орендне житло, який також врегульовує основні правові, економічні та організаційні засади його створення та використання.

У будь-якому разі питання формування фонду орендного житла давно назріло. Його відсутність не лише не сприяє вирішенню житлової проблеми громадян, але й обмежує трудову мобільність населення, а правова неврегульованість цих питань стимулює тіньовий ринок оренди житла, – вважають фахівці Міждержавної гільдії інженерів-консультантів.