МГІК передала науковій бібліотеці ім. В. Г. Заболотного власні посібники та посібники FIDIC

Міждержавна гільдія інженерів-консультантів взяла участь у поповненні бібліотечних фондів Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного.

Сьогодні віце-президент МГІК Світлана Рева передала бібліотеці видання Міждержавної гільдії інженерів-консультантів.

Так, бібліотеці було передано перекладені українською мовою «Посібник із контрактів FIDIC» (перекладено за виданням «FIDIC Contracts Guide, 1st Edition, 2000») та «Посібник із процедур закупівель FIDIC» (перекладено за виданням FIDIC Procurement Procedures Guide, 1st Edition, 2011).

Посібники містять корисний матеріал і є практичним керівництвом для замовників, центральних та місцевих органів виконавчої влади, інженерів-консультантів, підрядників, фахівців із питань закупівель, фінансистів та юристів. Видання містять міжнародно визнані та прогресивні методики, використання яких сприятиме проведенню прозорих конкурсних торгів, формуванню договірних відносин та ефективному управлінню ризиками під час реалізації інвестиційних проектів.

Переклад посібників було здійснено на підставі ліцензійної угоди, укладеної між Міждержавною гільдією інженерів-консультантів та Міжнародною федерацією інженерів-консультантів (FIDIC).

Як зазначила Світлана Рева, передача цих видань до бібліотечних фондів створює для учасників вітчизняного будівельного ринку додаткові можливості  для вивчення документів, розробником яких є організація світового рівня.

Також до бібліотеки були передані власні видання Міждержавної гільдії інженерів-консультантів, присвячені договірним відносинам у будівництві та управлінню ризиками при реалізації проектів будівництва.

Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного – єдина бібліотека державного значення з будівництва і архітектури. Створена як Наукова бібліотека при Президії Української філії Академії архітектури СРСР 26.03.1944 р. (постанова РНК УРСР від 26.03.1944 г. № 244, п. 4).

Одним із засновників унікального книжкового зібрання був видатний український вчений, архітектор та громадський діяч, перший президент Академії архітектури УРСР Володимир Гнатович Заболотний.

За роки існування у зв’язку зі змінами статусу організацій, у підпорядкуванні яких була бібліотека, декілька разів змінювався статус і назва бібліотеки:

1944-1956 рр. – Наукова бібліотека Академії архітектури УРСР;

1956-1963 рр. – Науково-технічна бібліотека Академії будівництва і архітектури УРСР;

1963-1989 рр. – Науково-технічна бібліотека НДІБВ Держбуду УРСР;

1989-1993 рр. – Республіканська галузева науково-технічна бібліотека з будівництва і архітектури Держбуду УРСР;

1993-1998 рр. – Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека Держбуду УРСР;

У жовтні 1998 г. Бібліотеці присвоєно ім’я В.Г. Заболотного (постанова Кабінету Міністрів України від 12.10.1998 р. № 1626).

Має філію, що розміщена в приміщенні Міністерства розвитку громад та територій України.

Виконує функції:

  • галузевого депозитарію літератури з питань будівництва та архітектури;
  • галузевого центру з міжбібліотечного абонементу з питань будівництва та архітектури;
  • методичного центру для бібліотек та інформаційних структур будівельного комплексу України;
  • науково-просвітницького та культурного центру для фахівців будівельного комплексу України.

Наразі бібліотека підпорядкована Міністерства розвитку громад та територій України.