МГІК та ARIC провели онлайн-зустріч

«Ми з великим інтересом отримали вашу пропозицію провести онлайн-зустріч для обговорення всіх питань, які турбують вашу Асоціацію в ці важкі часи. Ми розглянули можливість запросити на цю зустріч представників наших фірм-членів, щоб почути безпосередньо від вас, що вам потрібно, і запропонувати свій досвід» – повідомив Діну Попеску, віце-президент Румунської асоціації інженерів-консультантів (ARIC).

Така зустріч відбулася за участі керівництва та фахівців Міждержавної гільдії інженерів-консультантів на минулому тижні.

Відповідаючи на питання про залучення МГІК до процесів удосконалення законодавства з обстеження та відновлення зруйнованих в ході війни об’єктів, президент Олександр Непомнящий поінформував про активну участь наших експертів у роботі команд підтримки реформ, громадських рад при ЦОВВ, робочих груп, а віце-президент Світлана Рева повідомила про створення Національної ради з відновлення України.

Зі свого боку ARIC підтвердила наявність експертів, які працювали з наслідками природних катаклізмів чи в країнах колишньої Югославії та можуть поділитися досвідом. Віце-президент ARIC Космін Тоболчеа повідомив, що на прикордонних територіях держава та місцеве населення надає значну підтримку українцям, які прибувають в Румунію, а представник компанії Aquaproject висловила підтримку та готовність румунських компаній долучитися до процесів відновлення в Україні.

Нагадаємо, що співпраця МГІК та ARIC закріплена підписанням Меморандуму про взаєморозуміння в ході зустрічі у Бухаресті ще у 2016 році.

Довідково: ARIC є професійною неурядовою асоціацією, яка була заснована в 1999 році асоціацією 24 проектних і консалтингових компаній та об’єднує фахівців у сфері проектування та інженерного консультування. ARIC включає румунські компанії, а також філії іноземних компаній, що базуються в Румунії, є членом  FIDIC  і EFCA  та ставить за мету:

  • представлення інтересві інженерно-консультаційної галузі та просування професійного статусу інженерів-консультантів в економічному, політичному та соціальному середовищі;
  • розповсюдження знань, інформації, компетенцій та ресурсів в секторі;
  • пропаганда практик професії інженера-консультанта за міжнародними стандартами та стандартами ЄС.