Новини партнерів: щодо сертифікації аудиторів безпеки автомобільних доріг та інженерів з перевірки безпеки автомобільних доріг

Державне підприємство «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П. Шульгіна» повідомляє.

З 1 січня 2021 року набрали чинності зміни до Закону України «Про автомобільні дороги» (далі – Закон).

Відповідно до частини 2 статті 50 цього Закону на міжнародних автомобільних дорогах загального користування державного значення обов’язково проводиться аудит безпеки. Аудит безпеки автомобільних доріг проводиться на стадіях розробки ТЕО, підготовки проекту або робочого проекту, а також протягом одного року з дня введення дороги в експлуатацію.

Аудит безпеки автомобільних доріг можуть виконувати тільки сертифіковані аудитори з безпеки, відповідно до частини 7 статті 6 Закону.

Сертифікацію аудиторів з безпеки можуть проводити Органи сертифікації, акредитовані у відповідній сфері, згідно з постановою КМУ від 23 грудня 2020 р. № 1316 «Про затвердження Порядку підтвердження кваліфікації осіб, які проводять аудит та перевірку безпеки автомобільних доріг».

Інформуємо Вас, що Орган з сертифікації персоналу ДП «ДерждорНДІ» фактично завершив процедуру акредитації в Національному агентстві з акредитації України для сертифікації аудиторів безпеки автомобільних доріг та інженерів з перевірки безпеки автомобільних доріг.

Враховуючи темпи відновлення автомобільних доріг в рамках Національної програми «Велике будівництво» для належної організації роботи проектних підприємств та служб Замовника просимо надати орієнтовну потребу (кандидатури) в сертифікованих аудиторах безпеки автомобільних доріг та інженерах з перевірки безпеки автомобільних доріг для Вашого підприємства, заповнивши онлайн реєстраційну форму – http://bit.ly/safety_audit.

Звертаємо увагу, що до кваліфікаційного рівня претендентів висувають окремі вимоги, які наведені у пункті 7 вищезгаданого Порядку та Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск № 69 «Автомобільний транспорт».

З кваліфікаційними вимогами можна ознайомитись за цим посиланням.