ОСПБГ продовжує сертифікацію персоналу будівельної галузі

Вітаємо наших партнерів, Орган з сертифікації персоналу будівельної галузі Всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі» (ОСП БГ), з продовженням до 2027 року акредитації в Національному агентстві з акредитації України, що підтверджується Атестатом про акредитацію від 28 липня 2022 року за №  6О032.

ОСП БГ здійснює сертифікацію персоналу у будівництві з 2016 року.  До сфери його акредитації віднесено низку актуальних та затребуваних професій.

Як повідомляє на своєму веб-сайті ОСП БГ, наразі продовжено набір до груп спецпідготовки (навчання) та атестації для подальшої сертифікації за професіями:

  • інженер-консультант (будівництво);
  • інженер з охорони праці (будівництво);
  • фахівець з неруйнівного контролю;
  • аудитор безпеки автомобільних доріг, інженер з перевірки безпеки автомобільних доріг;
  • менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків).

Нагадаємо, що механізми оцінки відповідності персоналу в Україні визначено Законом України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності».

Національне агентство з акредитації України (НААУ) проводить акредитацію органів із сертифікації персоналу на відповідність міжнародному ISO/IEC 17024:2014 «Оцінка відповідності – загальні вимоги до органів, що здійснюють сертифікацію персоналу» з урахуванням вимог міжнародних та європейських стандартів та керується рекомендаціями міжнародних (ILAC та IAF) та регіональних (ЕА) організацій з акредитації.

Органи із сертифікації персоналу, акредитовані НААУ, здійснюють оцінку відповідності на основі Схем сертифікації на підставі кваліфікаційних характеристик професій працівників або відповідних професійних стандартів.

Перелік професій, сертифікацію за якими може здійснювати орган із сертифікації персоналу, визначається у СФЕРІ АКРЕДИТАЦІЇ. ОСП БГ має наступну сферу акредитації: