Оцінювання збитків. Документи, опубліковані у Відкритому Сховищі Знань Світового Банку

Рекомендуємо ознайомитися із документами, опублікованими у Відкритому Сховищі Знань Світового Банку (worldbank.org).

Оцінювання збитків, заподіяної шкоди та визначення потреб. Методичні рекомендації.

Це рекомендація для керівників робочих груп Світового банку (TTL), яким доручено розробку та виконання оцінок для визначення наслідків стихійного лиха, а також потреб після катастрофи для відновлення, реконструкції та зменшення ризику лиха чи управління.
Оцінюються, по-перше, короткострокові державні втручання, необхідні для початку відновлення, а по-друге, – фінансові потреби для досягнення загального відновлення після катастрофи, реконструкції та управління чи зменшення ризиків стихійного лиха. Кінцевим продуктом оцінки є комплексна програма відновлення, реконструкції та управління ризиками, яка керуватиме всіма діями в країні, що відновлюється після катастрофи.
Методологія оцінки пошкоджень і збитків (DaLA) використовує об’єктивну кількісну інформацію про вартість знищених активів і тимчасових виробничих втрат для оцінки, по-перше, короткострокового втручання уряду, а по-друге, потреб у фінансуванні після стихійного лиха. Метод DaLA гарантує, що уряд постраждалої країни, Організація Об’єднаних Націй та інші міжнародні та вітчизняні установи спільно розробляють належним чином оцінені та визначені пріоритети, фінансові вимоги та супровідну формулу, яка визначає всі можливі джерела та способи фінансування.
Крім того, оцінка потреб може бути використана як основа для моніторингу ходу відновлення та реконструкції після катастрофи. DaLA спрямована на впровадження концепцій для фахівців державних установ, Світового банку та інших національних і міжнародних організацій, відповідальних за оцінку наслідків катастроф і розробку планів відновлення та реконструкції. Інструкції складаються з трьох томів: (i) настанова для TTL при розробці та виконанні оцінки збитків, втрат і потреб, (ii) проведення оцінки збитків і збитків після катастроф і (iii) оцінка потреб після катастрофи. на відновлення та реконструкцію.

Том 1. Розробка та виконання оцінки збитків, заподіяної шкоди та визначення потреб


Завантажити

English PDF

Машинний переклад PDF

 

Том 2. Проведення оцінки збитків і завданої шкоди унаслідок катастроф


Завантажити

English PDF

Машинний переклад PDF

 

Том 3. Оцінка потреб у відновленні та реконструкції після катастроф


Завантажити

English PDF

Машинний переклад PDF

 

Швидка оцінка збитків і потреб у секторі Газа, червень 2021 року

20 травня 2021 року, після 11 днів найгіршого конфлікту з 2014 року, Ізраїль та бойовики в Газі погодилися на припинення бойових дій. За даними Палестинської автономії (ПА) та Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ), були зафіксовані втрати з обох сторін, у тому числі понад 260 загиблих у секторі Газа, а також значні руйнування житлових та комерційних будівель.
За даними міністерства закордонних справ Ізраїлю, в Ізраїлі було вбито 9 ізраїльтян і 3 іноземних робітника. У секторі Газа конфлікт завдав шкоди різним важливим матеріальним і цифровим інфраструктурним об’єктам, зокрема будівлям, лікарням і медичним центрам, мережам водопостачання та каналізації, а також транспортним, енергетичним і комунікаційним мережам.
Цей новий випадок насильства має особливо серйозний вплив на психічне здоров’я дітей, оскільки вони більш сприйнятливі до впливу високого рівня стресу. Крім людської трагедії та подальшої негайної гуманітарної допомоги, яка була спрямована в Газу, економічний вплив цих 11 днів конфлікту серйозно послабив економіку, яка вже скоротилася на значну частку свого потенціалу.
Газа є одним з найбільш густонаселених районів у світі. На загальній площі 365 квадратних кілометрів проживає близько 2,1 мільйона осіб. Протягом майже 15 років переміщення людей і товарів в Газу та з неї перебувало під обмеженнями, введеними урядом Ізраїлю (GoI) через міркування безпеки. Ця ізоляція, на додаток до численних епізодів конфліктів і руйнівного внутрішньополітичного розриву, створила серйозну гуманітарну ситуацію в Газі, яка загострилася недавніми військовими діями.

Завантажити
English PDF

Машинний переклад PDF

 

Управління інформацією про ризики та збитки (досвід Японії)

У Японії муніципалітети зобов’язані складати карти небезпеки на випадок повені, штормових нагонів, вивержень вулканів, цунамі, застою води та зсувів, яких може зазнати муніципалітет.
Поєднуючи дані про експозицію із супутниковими знімками та аерофотознімками, можна з достатньою точністю проводити оцінку збитків після події.
Досвід Японії щодо катастрофи у березні 2011 року показує, що наявність вичерпних даних про ризик пришвидшує процес оцінки збитків, тим самим скорочуючи час, необхідний для виплати компенсацій та страхових виплат. Відразу після Великого землетрусу і цунамі в Східній Японії (GEJE) інформація про збитки, завдані катастрофою, була швидко зібрана та передана між залученими агентствами за допомогою різноманітних інструментів зверху вниз і знизу вгору, включаючи дані дистанційного зондування, державні та приватні набори даних та онлайн-інструменти, такі як веб-сайт sinsai.info на базі Ushahidi.
Зусилля зі збору та поширення даних сприяли наданні допомоги постраждалому населенню, своєчасному розподілу ресурсів у нужденних районах та ефективному плануванні відновлення. Цей звіт містить висновки, уроки та рекомендації для країн, що розвиваються.

Завантажити 

English PDF

Машинний переклад PDF