Підписано Меморандум про співпрацю між Головним управлінням Національної поліції у м. Києві та Міждержавною гільдією інженерів-консультантів

Реалізація проекту «Велике будівництво» наочно демонструє необхідність поглиблення взаємодії між інститутами громадянського суспільства – фаховими професійними об’єднаннями та органами виконавчої влади.

Впровадження нових механізмів реалізації інвестиційно-будівельних проектів в Україні, у тому числі шляхом залучення інженерів -консультантів, створює нові можливості для замовників будівництва державної форми власності, зокрема – територіальних підрозділів органів виконавчої влади.

Прикладом такої взаємодії є підписання Меморандуму про співпрацю між Головним управлінням Національної поліції у м. Києві та Міждержавною гільдією інженерів-консультантів.

Меморандум підписано заступником Голови Національної поліції – начальником Головного управління Національної поліції у м. Києві, генералом поліції 3-го рангу Андрієм Євгеновичем Крищенко та президентом Гільдії Олександром Михайловичем Непомнящим.

Необхідно відзначити чітке розуміння сторонами необхідності запровадження нових підходів до вирішення питань, пов’язаних з участю органів виконавчої влади у реалізації будівельних проектів.

Сторони дійшли згоди, що територіальним підрозділам національної поліції непритаманне виконання функцій замовника будівництва, а реалізація повноважень замовника можлива за рахунок делегування його функцій на умовах аутсорсингу. Також сторони відзначили, що в сьогоднішніх умовах реалізація будівельних проектів потребує залучення визнаних професійним середовищем експертів за різними напрямами будівельної діяльності.

Учасники Меморандуму домовились щодо взаємодії у широкому діапазоні  напрямів шляхом обміну актуальною інформацією, проведення спільних заходів, спрямованих на впровадження в Україні міжнародних  стандартів якості, підвищення прозорості у сфері будівництва, запобігання корупції, покращення відносин між громадськими організаціями та  органами влади в інтересах розбудови правової держави.