Представники МГІК взяли участь у Международній конференції «Дорожня галузь України на шляху реформування, модернизації, розвитку»

Представники МГІК взяли участь у Международній конференції «Дорожня галузь України на шляху реформування, модернизації, розвитку» яка відбулась у перший день роботи 15-го Міжнародного форуму «АВТОДОРЕКСПО», присвяченого технологіям будівництва та ремонту доріг і мостів.

В рамках Конференції виступила Віце-президент МГІК Світлана Рева. Її виступ став логічним продовженням виступу Олени Криворучко, директора ДП «Укрдорінвест», який був присвячений особливостям реалізації контрактів з покращення безпеки руху, які реалізуються за кошти міжнародних фінансових організацій.

Виступ Світлани Реви був присвячений особливостям використання в Україні міжнародно визнаних типових форм контрактів, зокрема FIDIC та NEC.

У своєму виступі пані Світлана звернула увагу учасників Конференції на деякі аспекти  управління проектами з огляду на міжнародний досвід.

Окрема частина виступу була присвячена участі інженера-консультанта у реалізації таких проектів на території України. Зокрема, учасників Конференції було поінформовано про затвердження наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та  житлово-комунального господарства України Зміни № 11 до розділу 1 «Керівники, професіонали, фахівці» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 64 «Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи»,  якою в Україні вперше було введено кваліфікаційну характеристику «інженер-консультант (будівництво)». Слід зазначити, що безпосередню участь у розробленні цієї кваліфікаційної характеристики брали фахівці МГІК.

Учасники Конференції дійшли згоди, шо запровадження в Україні кваліфікаційної характеристики «інженер-консультант» є кроком уперед на шляху досягнення Україною рівня технічно розвинених країн.

Що стосується використання в Україні міжнародно визнаних типових форм контрактів, то на думку учасників Конференції, запровадження у вітчизняну ділову практику їх використання повинно здійснюватися поступово та виважено, з урахуванням досвіду постсоціалістичних країн, зокрема Польщі та Румуніі.

foto2

Виступ Світлани Реви