Представники МГІК взяли участь у третій Регіональній конференції Центрально-Східної Європи DRBF

10-12 березня 2021 року  представники МГІК взяли онлайн-участь у третій Регіональній конференції Центрально-Східної Європи DRBF* (англ. Фундація з врегулювання спорів (штат Вісконсін, США)), де МГІК виступила однією з організацій-спонсорів.

Серед доповідачів конференції на тему «Ради з питань вирішення спорів: дві версії, одна правда» були галузеві експерти з різних тем, що цікавлять світову аудиторію – Джованні ді Фолко (Giovanni Di Folco, президент та старший партнер групи Techno Engineering & Associates Group, акредитований ад’юдикатор FIDIC та тренер, який входить до президентського списку FIDIC затверджених ад’юдикаторів), Наель Бунні (Nael Bunni, арбітр, медіатор, член рад з урегулювання спорів), Євгеній Смірнов (ЄБРР), Ніна Цатурова (Nina Tsaturova, представник DRBF у Грузії), Сіна Веліоглу (Sina Velioglu, представник DRBF у Таджикістані та Узбекістані) та інші. Захід відбувався під головуванням юриста-міжнародника, члена Ради директорів DRBF у Регіоні  Джорджіани Текучі (Giorgiana Tecuci) та виконавчого директора DRBF Анн Руссо (Ann Russo).

Протягом насиченої триденної програми учасники отримали унікальну останню інсайдерську інформацію про досвід країн у впровадженні рад з питань вирішення спорів, ознайомилися з баченням переваг використання таких рад з позиції різних учасників проекту (замовники, підрядники, безпосередньо члени Рад), специфікою роботи у країнах з системою цивільного та  англосаксонського права та мали можливість задавати питання безпосередньо доповідачам. Також обговорювалися можливості, які надає міжнародній спільноті договір, підписаний між FIDIC та DRBF з метою підготовки та проведення оцінювання Органом з сертифікації персоналу FIDIC Credentialing Limited компетенції потенційних кандидатів з питань надання послуг вирішення/уникнення спорів за контрактами FIDIC.

Міжнародна конференція, до якої долучилися понад 60 учасників з 26 країн, проводилася у форматі відеолекцій (як у записі, так і в прямому ефірі), питань-відповідей та неформального спілкування у віртуальних переговорних кімнатах.

* Фундація з врегулювання спорів (Dispute Resolution Board Foundation, або DRBF) – це некомерційна організація, створена у США в 1996 році, яка займається сприянням уникненню та вирішенню спорів у всьому світі за допомогою унікального та перевіреного методу залучення Рад з питань вирішення спорів.