ПРЕДСТАВНИКИ МГІК ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ЗАСІДАННІ КРУГЛОГО СТОЛУ «УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ ПРОЕКТУВАННЯ. ВЕКТОР РОЗВИТКУ»

Шляхи вирішення проблем проектної діяльності представники влади, бізнесу та громадськості розглядали 15 лютого під час Круглого столу «Українські реалії проектування. Вектор розвитку».

28125140_1742139712509596_1155223558_o-366x260

Організаторами заходу виступили Офіс ефективного регулювання BRDO та Спілка архітекторів України за підтримки EU4Business\FORBIZ в рамках Публічного діалогу #PROДіалог. У засіданні взяли участь заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе, голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, представники проектних і експертних організацій та фахової спільноти. До підготовки та проведення заходу долучилися представники МГІК та наші партнери – саморегулівні організації у сфері архітектурної діяльності.

Предметом обговорення стала Зелена книга «Системний перегляд якості державного регулювання ринку «Розроблення містобудівної документації» – аналітичний звіт Офісу ефективного регулювання BRDO. За даними дослідження, з 36 регуляторних актів на ринку проектування 26 потребують перегляду та суттєвих змін. «Чинне регулювання провокує корупційні зловживання з боку регуляторів, створює перепони для учасників ринку, необґрунтовано ускладнює процедуру погодження та затвердження проектної документації, а також не забезпечує захисту авторського права», – наголосила Керівник сектору «Будівництво» BRDO Олена Шуляк.

В ході обговорення прозвучали актуальні пропозиції щодо:

  • удосконалення законодавчого і нормативного регулювання містобудівної діяльності;
  • перегляду тендерних процедур при закупівлі проектних робіт;
  • запровадження інженера-консультанта в практику договірних відносин у будівництві;
  • міжнародного та вітчизняного досвіду професійного саморегулювання;
  • розширення спектру сертифікації фахівців з урахуванням механізмів підтвердження кваліфікації акредитованими органами з оцінки відповідності персоналу тощо.