Про хід виконання Генеральної угоди

partnership1

Про хід виконання Генеральної угоди

 

Мінрегіон повідомив Мінсоцполітики про хід виконання станом на 1 січня 2016 року Плану заходів щодо реалізації положень чинної Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2010 – 2012 роки (пункт 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.03.2011 № 261).

У додатку до листа Мінрегіону від 15.01.2016 № 7/15-370 на 37-ми аркушах розміщено інформацію за розділами:

  • розвиток вітчизняного виробництва для забезпечення продуктивної зайнятості
  • оплата праці
  • охорона праці, умови праці та відпочинку, охорона навколишнього природного середовища
  • соціальний захист працівників
  • задоволення духовних потреб населення.

Більшість заходів оцінюються як такі, що «виконуються». Частка виконаних завдань складає 12 % від їх загальної кількості.

Слід зазначити, що Генеральна угода укладається відповідно до Закону України «Про колективні договори і угоди», яким визначено правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів і угод з метою сприяння регулюванню трудових відносин та соціально-економічних інтересів працівників і власників.

На цей час діє Генеральна угода на період 2010 – 2012 років. Підготовка нової редакції цього важливого документу вже котрий рік стримується через принципові розбіжності у позиціях сторін.

У Федерації профспілок України 25 січня відбулась чергова консультативна нарада з визначення консолідованої позиції профспілкової Сторони щодо компромісної редакції проекту Генеральної угоди на новий строк.