У місті Херсоні відбувся семінар-практикум, присвячений підвищенню ефективності служби замовника будівництва

У місті Херсоні Департаментом будівництва та розвитку  інфраструктури  Херсонської обласної державної адміністрації і Херсонським регіональним відділенням Асоціації міст України  було проведено семінар-практикум, присвячений підвищенню ефективності служби замовника будівництва. У  семінарі у складі лекторської групи взяли участь представники Міждержавної гільдії інженерів консультантів і Національного атестаційно-навчального центру (НАНЦ).

У ході семінару були розглянути актуальні для учасників заходу питання, а саме:

  • нормативно-правове регулювання в будівництві України;
  • міжнародний досвід забезпечення реалізації інвестиційних проектів через застосування інституції інженер-консультант;
  • методичні підходи до ціноутворення та визначення кошторисної вартості будівництва об’єктів;
  • застосування типових форм контрактів як засобу розподілу ризиків між учасниками інвестиційних проектів на прикладі аналізу міжнародно визнаних типових форм контрактів FIDIC, NEC, UNCITRAL;
  • управління проектами;
  • проведенню спеціальної підготовки та атестації фахівців будівельної галузі і, зокрема, інженерів-консультантів.

У роботі семінару взяв участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. У своєму виступі він поінформував присутніх про основні питання формування бюджетів на 2019-й рік. Також Олександр Слобожан  наголосив на важливості конструктивного діалогу представників органів місцевого самоврядування, насамперед, об’єднаних територіальних громад, з органами державної влади щодо використання бюджетних коштів на проведення робіт з будівництва та реконструкції об’єктів соціальної сфери.

У свою чергу Виконавчий директор Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленівська звернула увагу учасників заходу на актуальність тематики семінару.

Учасникам заходу були запропоновані механізми реалізації інвестиційних проектів з урахуванням змін у нормативно-правовому полі України, зокрема шляхом широкого впровадження в Україні інституції інженера-консультанта, а також надані  інформаційні матеріали за тематикою семінару на цифрових носіях.

МГІК щиро дякує Херсонській ОДА та Асоціації міст України за можливість живого спілкування з представниками органів місцевого самоврядування Херсонської області, а також за професійне ставлення до питань управління інвестиційними процесами.

Зліва направо: Виконавчий директор Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України Лариса Оленівська, Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Віце-президент МГІК Світлана Рева