Україна приєднається до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)

Irena

 

Україна приєднається до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)

 

Як повідомляє Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, відповідний проект розпорядження Президента України щодо приєднання до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії було схвалено на засіданні Уряду 20 січня цього року.

     Участь України в IRENA, за інформацією Держенергоефективності, дозволить подавати заявки до абудабійського фонду розвитку (АDFD) щодо отримання пільгових кредитів на проекти із відновлюваних джерел енергії. На сьогодні фондом вже надано кредитів на суму 98 млн. доларів для реалізації 11 проектів.

     У разі приєднання до Статуту, Україна отримає доступ до інформації щодо використання відновлюваних джерел енергії, результатів новітніх досліджень та передового досвіду.

    Україна також матиме доступ до наявної у IRENA інформації, у тому числі щодо прогресивних механізмів фінансування розвитку відновлюваної енергетики.

    Участь України в IRENA – це практичні поради експертів щодо покращення нормативно-правової бази у сфері відновлюваної енергетики та ефективна співпраця з розвинутими державами задля розвитку цієї галузі.    

  

Довідково:

Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії створено у 2011 році.

Напрями діяльності IRENA:

  • складання національних програм з упровадження технологій використання відновлювальних джерел енергії;
  • підтримка освіти, навчання та поширення інформації про відновлювальні джерела енергії;
  • спільне створення регіональних центрів дослідження, розвитку і обміну досвідом;
  • оцінка та аналіз інформації про передові технології і вироблення практичних рекомендацій, збір даних і складання статистики
  • планування фінансового забезпечення програм з використання відновлювальних джерел енергії тощо.

Наразі членами IRENA є 144 країни та ще 31 країна подала заявку на приєднання до організації.