Українська частина міжурядової комісії визначила пріоритетні напрямки співпраці з Китаєм

China

 

Українська частина міжурядової комісії визначила пріоритетні напрямки співпраці з Китаєм

 

Як повідомляє прес-служба Мінрегіону, 29 січня відбулося засідання Української частини Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР. З метою підготуватися до проведення спільного засідання з Китайською Стороною в одному з залів Кабінету Міністрів зібралися представники усіх профільних відомств.

За інформацією прес-служби Мінрегіону учасники міжурядової наради обговорили низку спільних українсько-китайських інвестиційних проектів, які можуть бути реалізовані в разі досягнення домовленостей про співпрацю:

  • в галузі інфраструктури та будівництва: проект розвитку нового «Шовкового шляху» та електрифікація локомотивної тяги;
  • у сфері розвитку іпотечного ринку та будівництва доступного житла: реалізація меморандумів Мінрегіону з Державною корпорацією СITIC і Державної Іпотечної установи з компанією ССЕС щодо реалізації будівництва житла, можливості будівництва орендного житла, тощо;
  • в енергетичному секторі: модернізація процесів газовидобування для збільшення обсягів видобутку українського газу, а також переведення ТЕЦ на вугілля для розвитку місцевих вугільних шахт, в тому числі у Львівській області;
  • у сфері сільського господарства: збільшення експорту українських продуктів харчування, а також можливість акредитації агентств китайської народної республіки по контролю за якістю продуктів.

Маючи на меті збільшення українського експорту, учасники наради погодили також можливість залучення інвестицій на розвиток річкового та залізничного транспорту, а також портової інфраструктури.

Нагадаємо, що у рамках підготовки до Україно-Китайської комісії було створено 7 підкомісій: у галузі торговельно-економічного співробітництва, сільського господарства та з питань співробітництва у галузі культури, у космічній галузі, з питань науково-технічного співробітництва, з питань співробітництва у галузі освіти та з питань співробітництва у галузі медицини.

Водночас Київський міський голова Віталій Кличко обговорив участь китайської компанії Haisum Engineering у розвитку та будівництві інфраструктурних об’єктів столиці.