Українська енергоефективність за японські гроші

Japan

Українська енергоефективність за японські гроші

За інформацією Держенергоефективності, 12 лютого цього року відбулася зустріч за участю  Голови  агентства з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), які досліджують український ринок виробництва енергії з альтернативних джерел та розглядають можливості залучення японської фінансової допомоги у цей сектор.

Під час зустрічі відбулася презентація нинішнього стану цієї галузі в Україні, наявних напрацювань та головних законодавчих ініціатив.

Сторони домовилися про тісну співпрацю у цій сфері, обмін актуальною інформацією щодо реалізованих проектів щодо виробництва тепла та електроенергії з альтернативних джерел.

Японська сторона повідомила, що результати обговорення цього питання будуть враховані керівництвом агентства JICA для прийняття рішення щодо можливості фінансування проектів в Україні.

Варто зазначити, що це вже друга зустріч в такому форматі (перша відбулася на початку 2015 року). Українсько-японське технічне та грантове співробітництво здійснюється в рамках Угоди між Урядом України та Урядом Японії. Уповноваженою установою Уряду Японії щодо надання допомоги Україні є саме Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA – Japan International Cooperation Agency).

Довідково:

JICA (Japan International Cooperation Agency) – Японське агентство міжнародного співробітництва з моменту свого заснування у 1974 році надає різноманітні види технічного сприяння в більш ніж 150 країнах світу. Глобальна організація, яка орієнтуючись на місцеві реалії, тісніше співпрацює з урядами-партнерами, міжнародними донорськими організаціями, приватними підприємствами і передусім з місцевим населенням та локальними громадами. Після об’єднання у 2008 році з Японським банком міжнародного співробітництва (JBIC) стало одним з найбільших світових агентств двостороннього розвитку з можливістю надання технічного сприяння, пільгового кредитування і грантового фінансування в різних сферах розвитку країн.