Укравтодор та МГІК підписали меморандум про співпрацю

Хочемо якісних доріг – маємо замінити радянську систему їх ремонту, будівництва, експлуатації на сучасну європейську. Укравтодор та МГІК домовилися впроваджувати контракти FIDIC.

Поширення досвіду впровадження типових форм контрактів FIDIC в Україні – основоположний пункт співпраці Державного агентства автомобільних доріг України (Укравтодор) та Міждержавної гільдії інженерів консультантів (МГІК). Така домовленість сторін закріплена у Меморандумі про співпрацю, підписаному днями у Києві.

За словами президента МГІК Олександра Непомнящого, втілення завдань з оновлення та розбудови транспортної інфраструктури в Україні потребують європейських сучасних підходів.

«Рухаючись шляхом європейської інтеграції, Україна сьогодні проводить важливі реформи, кінцева мета яких – формування якісного життєвого середовища для кожного громадянина, для кожної людини. Те, що про неї дбають, людина має відчувати в тому числі і на дорозі. Сьогоднішній стан транспортної інфраструктури в Україні очевидний. І, наводячи лад у цій галузі, маємо застосовувати європейські сучасні підходи. Фахівці добре знають, що являють собою контракти FIDIC – це зрозумілі універсальні і добре продумані нормативні інструменти будівельної сфери. Хочемо якісних, безпечних доріг, мостів, інших дорожніх шляхів, то маємо залишити в минулому радянську систему їх ремонту, будівництва, експлуатації. Хочемо мати конкурентоздатні дорожні підприємства – відповідь така ж», – пояснив Олександр Непомнящий.

Президент МГІК відзначив високий професійний рівень сьогоднішнього керівництва Укравтодору, яке має нове бачення розвитку транспортних артерій в Україні, основою якого є саме європейські підходи реалізації намічених завдань з оновлення і розбудови галузі.

«Більше сотні країн світу користуються контрактами FIDIC. Укравтодор в цьому контексті – на початку шляху, долати його ми будемо спільно. Індикатором правильності вибраного шляху стануть якісні безпечні дороги», – додав Олександр Непомнящий.

Нагадаємо, нещодавно спільно працювати над забезпеченням якості доріг через застосування контрактів FIDIC домовилися «Дорцентр» та МГІК.