В Україні запроваджуються контракти FIDIC

KMU

В Україні запроваджуються контракти FIDIC

Уряд здійснив важливий крок до запровадження в Україні типових форм контрактів Міжнародної федерації інженерів-консультантів (FIDIC). Про це свідчить прийняте 14 березня розпорядження Кабінету Міністрів України № 154-р.

Цим документом не лише розподілено видатки державного бюджету на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування, але й передбачено запровадження протягом року дієвих механізмів контролю якості, правил технічного нагляду, приймання та фінансування зазначених робіт на умовах контрактів FIDIC. Відповідне доручення надано Мінінфраструктури, Укравтодору, Мінекономрозвитку та Мінрегіону.

Контракти, укладені за формами FIDIC, характеризуються більшою деталізацією як загальних, так і особливих умов. Це дозволяє забезпечити кращий контроль за використанням коштів, координацію дій всіх учасників проекту. Результатом є зниження інвестиційних ризиків, підвищення якості робіт та скорочення строків будівництва.

Міждержавна гільдія інженерів-консультантів як член FIDIC працює над запровадженням інституту інженерів-консультантів, підвищенням ролі і важливості стандартів FIDIC в Україні, та всіляко підтримує і просуває конструктивні ініціативи з цих питань.