Відбулось засідання Генеральної Асамблеї EFCA

Представники Міждержавної гільдії інженерів консультантів взяли участь у засіданні Генеральної Асамблеї EFCA – Європейської федерації інженерних консалтингових асоціацій, яке відбулось 1 червня у місті Гент (Бельгія).

Загалом участь у роботі Генеральної Асамблеї взяли участь представники 22-х національних асоціацій.

Під час роботи Генеральної Асамблеї зокрема були розглянуті питання роботи комітетів EFCA у розрізі амбітного Плану розвитку європейської інжинірингово-консалтингової індустрії до 2020 року.

Проведення  засідання Генеральної Асамблеї EFCA у місті Гент є доволі символічним: саме в цьому місті у 1913-му році була заснована Міжнародна Федерація Інженерів-Консультантів (FIDIC).

Слід зазначити, що Міждержавна гільдія інженерів консультантів  – єдина національна асоціація з країн колишнього СРСР, яка отримала членство в EFCA.

Нижче ми наводимо офіційний прес-реліз, розісланий членам EFCA за результатами роботи Генеральної Асамблеї.

Стабільне загальне покращення стану ринку послуг інженерів-консультантів в Європі

Останній огляд галузі від Європейської федерації асоціацій інженерів-консультантів (EFCA) відзначає стабільне зростання ринку, що продовжує надавати позитивні прогнози в галузі інженерів-консультантів в Європі.

Анйа Де Бі, голова робочої групи EFCA з вивчення набору економічних і ринкових показників, прокоментувала випуск новітнього звіту EFCA з вивчення набору економічних і ринкових показників, який показує дворічні тенденції та прогнози серед європейських інженерів-консультантів.

“В цілому,” відзначила пані Де Бі, “галузь відображає зростання європейських економік, зокрема, рівень інвестицій у формування валового основного капіталу”.

Ринкові сигнали позитивні. У дванадцяти з 21 країн спостерігається збільшення середнього обсягу замовлень для компаній інженерів-консультантів.

У результаті зростання обсягу замовлень, оборот також зростає. 14 з 21 країн очікують збільшення загального обороту консалтингової галузі в їхніх країнах. Прибутковість також покращується у всій Європі. Середній коефіцієнт прибутку (EBITDA) на 2016 рік склав 7,1%, що було суттєвим покращенням у порівняні з 4,7% 2015 року. Фактичних показників 2017 року ще немає в наявності, однак вісім країн очікували поліпшення прибутковості на 2017 рік, шість країн очікували зниження, а решта сім країн не очікували ніяких змін. Прогноз на 2018 рік є більш позитивним, всі країни, крім двох, очікують, що прибутковість покращиться або залишатиметься стабільною.

Підбиваючи підсумки, діяльність в галузі інженерів-консультантів в Європі стабільна і покращується. Ринок має гарні або дуже гарні показники у 13 з 21 країни. Очікується, що тільки Греція поставатиме перед постійними труднощами. Прибутковість поліпшується, оскільки обсяги проектів збільшуються, але дефіцит персоналу призводить до більшої конкуренції серед працівників, що прискорює зростання заробітної плати. Пані Де Бі додала, що “дефіцит персоналу та підвищення заробітної плати стають все більшими викликами для європейських ринків, а брак проектів зменшує виклики”.

Набір економічних і ринкових показників EFCA (весна 2018) доступний на веб-сайті: www.efcanet.org.

EFCA має членів асоціації у 26 країнах і є єдиною європейською федерацією, що представляє інтереси професійних інженерів-консультантів та пов’язаних з ними послуг, галузь, в якій працюють близько мільйона людей у Європі – www.efcanet.org