Відбувся круглий стіл за участі представників МГІК та АМПУ

11 квітня 2018 року в Одесі відбувся круглий стіл за участю спеціалістів та експертів Громадської спілки «Міждержавна гільдія інженерів консультантів» (ГС «МГІК»), Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ»), Одеської, Іллічівської та Южненської філій ДП «АМПУ», Державного підприємства «ЧорноморНДІпроект».

Райвіс Вецкаганс, керівник ДП «АМПУ», виступив з вітальним словом  відзначивши важливість і актуальність такого заходу.

У зустрічі взяли участь понад 30 досвідчених фахівців, зокрема, заступник Голови з розвитку портової інфраструктури Дмитро Роменський, начальник служби наземної інфраструктури Сергій Гладун, начальник відділу каналів та акваторій Олександр Попов, Віце-президент ГС «МГІК» Юрій Прав.

Під час зустрічі обговорювались питання щодо особливостей застосування в Україні міжнародно визнаних типових форм договорів (у тому числі FIDIC),  необхідності залучення інженера-консультанта під час будівництва, його завдань, функцій та повноважень; особливості ціноутворення під час реалізації Проектів, до виконання яких залучаються іноземні партнери тощо. Було наголошено на необхідності подальшого удосконалення національного законодавства та нормативної бази. При цьому були визначені шляхи застосування положень типових договорів у межах чинного законодавства та досягнуто домовленості щодо розроблення плану спільної діяльності.

Президент ГС «МГІК» Олександр Непомнящий зазначив, що залучення інженера-консультанта є не тільки загальноприйнятою міжнародною практикою, але й вимогою часу. Встановлення в Україні зрозумілого та прозорого розподілу ризиків між основними учасниками будівництва «Замовник – Інженер-консультант – Підрядник» безумовно призведе до покращення інвестиційного клімату, зменшенню корупційних чинників та підвищення якості будівельних об’єктів.