Відбувся навчальний семінар «Ризики при реалізації інвестиційних проектів»

16-17 травня на базі Міждержавної гільдії інженерів консультантів відбувся організований Національним атестаційно-навчальним центром  навчальний семінар «Ризики при реалізації інвестиційних проектів».

Семінар проведено на замовлення Українського Фонду Соціальних Інвестицій (УФСІ*) – неприбуткової організації, що створена з метою підтримки найменш соціально захищених верств населення, а також ініціатив територіальних громад і громадських організацій.

Під час роботи семінару був розглянутий широкий спектр питань, зокрема:  міжнародний досвід забезпечення реалізації інвестиційних проектів через застосування інституції «інженер-консультант», ризик-менеджмент як ідеологія управління проектами, застосування типових форм договорів як засіб розподілу ризиків, роль інженера-консультанта, технічні ризики під час проектування споруд, методичні підходи до ціноутворення та визначення кошторисної вартості будівництва об’єктів,        механізми вирішення спорів як захист від ризиків під час реалізації проекту будівництва, та інші.

Ігор Ярославович Дзінька, заступник Виконавчого директора, Директор Департаменту мікропроектів УФСІ зазначив:

«Склад тренерської команди, організація і насиченість семінару перевищили всі очікування учасників. Теми семінару були дуже корисними та важливими для представників УФСІ. Безперечно, двох днів для подібного семінару замало. Але є впевненість, що наші взаємовідносини тільки починаються,  і у майбутньому Український Фонд Соціальних Інвестицій, безумовно, буде рекомендувати своїм технічним співробітникам проходження сертифікації за спеціальністю “інженер-консультант (будівництво)”. Щиро дякуємо за чудовий семінар!».

Президент МГІК Олександр Непомнящий зазначив, що проведення подібних семінарів свідчать про глибоку заінтересованість фахової спільноти до питань, пов’язаних з діяльністю інженера-консультанта, та перспективність запровадження в Україні цієї ключової фігури на ринку інжинірингових послуг.

У свою чергу радник Президента МГІК Дмитро Барзилович зауважив, що такий концентрований та стисло викладений матеріал є корисним в першу чергу для   замовників будівництва всіх рівнів – ключової ланки в структурі інвестиційних проектів.

Олександр Непомнящий побажав учасникам семінару успіхів та нових звершень у їх нелегкій праці.

*Український фонд соціальних інвестицій (УФСІ) є неприбутковою організацією, що створена з метою підтримки найменш соціально захищених верств населення, а також ініціатив територіальних громад і громадських організацій.

УФСІ інвестує кошти міжнародних донорів у соціальну сферу за такими напрямками:     сприяння реформуванню системи соціальних послуг (розробка проектів нормативних документів та методичних документів спрямованих на регулювання діяльності у сфері соціальних послуг вразливим групам населення);   створення інноваційних моделей соціальних послуг для вразливих груп населення (осіб з обмеженими можливостями, дітей-сиріт, безпритульних, осіб похилого віку, жертв насилля тощо);  ремонт об’єктів соціальної та комунальної інфраструктури у сільській місцевості (дитячих садків, шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, клубів, водогонів, доріг);     розвиток потенціалу територіальних громад у вирішенні місцевих проблем, активізація їх участі у процесі прийняття рішень.

При впровадженні проектів на рівні громад фонд приділяє особливу увагу сучасним технологіям енергозбереження та енергоефективності.