Вплив російської збройної агресії на глобальну економіку

Російська збройна агресія вже сьогодні має далекосяжні наслідки не лише для українського народу і вітчизняної економіки, але й для міжнародного співтовариства та окремих країн.

Рекомендуємо ознайомитися із звітами, опублікованими у Відкритому Сховищі Знань Світового Банку (worldbank.org), щодо впливу війни в Україні на глобальну економіку, міжнародну торгівлю та інвестиції.

Резюме:
Війна в Україні спричиняє величезну гуманітарну кризу. За оцінками, понад 12 мільйонів людей були переміщеними, а понад 13 мільйонів потребують термінової гуманітарної допомоги. Економіка України руйнується. Травма, отримана населенням, матиме довговічні наслідки. Війна викликає глобальні хвилювання через кілька каналів, включаючи товарні ринки, торгівлю, фінансові потоки, переміщених людей і довіру ринку. У навколишньому регіоні велика хвиля біженців тисне на основні служби. Порушення регіональних ланцюгів поставок і фінансових мереж, а також підвищене сприйняття ризиків інвесторами послаблять регіональне зростання.

 

Завантажити

English PDF

Text file

 

 

Резюме:
Війна в Україні є людською трагедією для народу України, але її економічні наслідки глобальні. Цей миттєвий звіт зосереджується на безпосередньому впливі війни на міжнародну торгівлю та інвестиції. У ньому визначено п’ять торговельних та інвестиційних каналів, через які країни постраждають від війни в Україні. Вони охоплюють порушення:
(i) товарних ринків (особливо продуктів харчування та енергії),
(ii) логістичних мереж,
(iii) ланцюгів поставок,
(iv) прямих іноземних інвестицій,
(v) окремих секторів.
У звіті зазначено, що світова торгівля впаде на 1 відсоток, що призведе до зниження світового ВВП на 0,7 відсотка і ВВП країн з низьким рівнем доходу на 1 відсоток. Крім цих прямих наслідків, довгострокові наслідки війни для міжнародної торгівлі та інвестицій значною мірою залежатимуть від того, як уряди реагують на зміну геополітичного середовища.

Завантажити

English PDF

Text file