Зміни до порядків визначення шкоди та збитків і виконання невідкладних робіт

22 червня, в Урядовому кур’єрі №136 опубліковано постанову Кабінету Міністрів України від 14 червня 2022 р. № 700 , яка вносить зміни до Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 326, і Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473.

Внесеними змінами уточненні напрями, за якими визнаються шкода та збитки, завдані Україні внаслідок збройної агресії російської федерації, а також визначені організаційні засади фіксації обсягів та масштабів пошкоджень та руйнувань майна державної, комунальної та приватної форм власності, що виникли в ході збройної агресії російської федерації внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, ракетно- бомбових ударів, тощо.

Визначення правових та організаційних засад обстеження майна може застосовуватися для проведення оцінки збитків, спричинених втратою, руйнуванням та пошкодженням, забезпечення компенсації громадянам України, збору інформації для майбутніх позовів держави Україна до російської федерації.

Із порівняльною таблицею супроводжуючих матеріалів до постанови, які розглядалися на засіданні Уряду, можна ознайомитися тут.

Презентація Мінрегіону
Текст постанови КМУ від 14 червня 2022 р. № 700, опублікованої в Урядовому кур’єрі від 22.06.2022- №136